Тема легалізації медичного канабісу в Україні є доволі актуальною вже доволі давно, а останні декілька років обговорення цього питання стали ще більш активними.
У цих обговореннях суспільство розділилося на дві групи. Противники легалізації медичного канабісу вважають, що це шлях до поширення наркотиків чи не «на кожному кроці». Натомість прихильники легалайзу наголошують на ряді позитивних наслідків легалізації медичного канабісу в нашій державі.
Тези, які висуваються на користь легалайзу:
1) можливість забезпечення права кожної особи на здоров’я та надання більш якісної медичної допомоги, зокрема, канабіс у інших країнах світу широко застосовується для лікування окремих хвороб, підтримки стану важкохворих та невиліковних людей. При цьому, важливо те, що канабіс не затьмарює свідомість, як це, наприклад, відбувається при вживанні морфіну.
2) виконання державою обов’язку забезпечити доступ населення не лише до необхідних методів лікування, а й до лікарських засобів. Легалізація дозволить виробляти ліки з канабісом на території України, а не тільки ввозити їх з-за кордону. Це полегшить доступ пацієнтів до ліків, бо українські препарати будуть значно дешевші за іноземні.
3) можливість проведення подальших досліджень щодо лікувальних властивостей канабісу в Україні, а не за кордоном.
Однак, незважаючи на таку кількість переваг, Верховна Рада України і досі не може розробити та прийняти відповідний закон.
Спробу легалізувати медичний канабіс українські парламентарі роблять не вперше. 13 липня 2021 року Верховна Рада України «провалила» голосування за першу версію законопроєкту. За ухвалення за основу законопроєкту про легалізацію медичного канабісу тоді проголосували 184 депутати за мінімально необхідних 226.
Станом на 10 червня 2022 року до Верховної Ради України внесено законопроект № 7457 (див. тут https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/39783).
Коментуючи ініціативу, глава Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко несподівано навів аргумент воєнного часу: медичний канабіс здатен запобігати стражданням пацієнтів та покращити лікування, зокрема, посттравматичних стресових розладів (ПТСР), які виникли в українців під час війни. «Ми розуміємо негативні наслідки війни для стану психічного здоров’я… І ми розуміємо, що немає часу чекати», - зазначив міністр.
Віктор Ляшко стверджує, що найближчим часом медикаментозного лікування нервових розладів потребуватимуть три-чотири мільйони українців.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.