У міру того, як ШІ продовжує розвиватися і стає все більшою частиною людського життя, з’являється чимало думок про те, що ця галузь потребує регулювання. Білий дім погоджується з таким твердженням, випускаючи «білль про права», присвячений винятково штучному інтелекту.
Було б величезним применшенням сказати, що ШІ не вплинув на наше життя. Віртуальні асистенти, такі як Alexa та Siri, інтегровані у багато пристроїв, з якими люди взаємодіють щодня. Транспортні засоби, не обмежуючись моделями Tesla, використовують машинне навчання, щоб навчити ШІ керувати автомобілем. Виробничі роботи також стали важливою частиною багатьох бізнесів.
Деякі люди розглядають ШІ як революційний прорив, що спрощує повсякденне життя, а інші, навпаки, вважають штучний інтелект небезпечним, лякаючим або навіть потенційним «роботом, який планує захопити світ». Однак більшість погоджуються з тим, що в галузі ШІ мають бути свої правила або «принципи», яких розробники повинні дотримуватися при створенні своїх систем.
Минулого року головний науковий радник Білого дому Ерік Ландер розробив «білль про права» виключно для штучного інтелекту, сподіваючись обмежити будь-яку потенційну шкоду, яку він може завдати, а раніше цього тижня Білий дім офіційно опублікував її.
Ось 5 основних принципів закону для ШІ:
Алондра Нельсон, заступник директора з науки та товариства Білого дому, у коментарі Washington Post, сказала, що законопроєкт просто «встановлює маркер для захисту». Анонімний представник Білого дому заявив, що ці плани є «закликом до дії, проте роботи ще багато».
Оскільки законопроєкт про штучний інтелект перебуває «на узгодженні», компанії поки що можуть ігнорувати його. Однак до моменту, коли Конгрес США наважиться забезпечити захист, викладений у цих планах, можуть пройти роки.
Джерело: ITC.ua
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.