Не вдаючись до розповіді про стан доріг в Україні (вони в нас найкращі), одразу розглянемо питання по суті справи.
На сьогоднішній день місцевими судами України активно задовольняються позови громадян до державних та комунальних підприємств – утримувачів автомобільних доріг про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої пошкодженням автомобіля у наслідок наїзду на незакріплений каналізаційний люк, вирізані ями, вибоїни і т.д.
Разом з тим, після того як напротязі року-двух позов розглядається судом першої та апеляційної інстанції, існує різна судова практика касаційних судів, які в багатьох випадках скасовують попередні рішення про стягнення коштів з автодорів та направляють справу на новий розгляд в суд першої інстанції.
Користуйтеся консультацією: Як відшкодувати шкоду, завдану водіям через поганий стан доріг?
Так у грудні 2014 року громадянин звернувся до суду із позовом до служби автомобільних доріг Одеської області про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої в наслідок ДТП, причиною якої стала вибоїна на автодорозі «Одеса — Білгород-Дністровський — Монаши».
У жовтні 2015 року Рішенням Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області (справа №495/9446/14-ц) позовні вимоги задоволено: стягнуто з служби автомобільних доріг Одеської області на користь позивача майнову шкоду в розмірі 100 065 грн 28 коп. та стягнуто моральну шкоду в розмірі 30 000 грн.
Ухвалою апеляційного суду Одеської області від 23 березня 2016 року рішення Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області залишено без змін.
Ухвалою касаційного суду в листопаді 2016 року всі попередні рішення було скасовано, а справу направлено на новий розгляд, яка, станом на сьогодні, ще так і не розглянута.
Таким чином, за три роки судових процесів громадянин так і не зміг отримати компенсацію за ремонт автомобіля.
Для того щоб не стати на роки заручником судових процесів, потрібно виконати першочергові термінові дії одразу після ДТП.
ПАМЯТАЙТЕ: наїзд на незакріплений люк, вибоїну, що спричинило ушкодження вашому авто — це також ДТП, через що алгоритм дій, за деякими винятками, майже аналогічний класичним діям при ДТП за участі автомобілів:
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.