Найчастіше запитання-обурення, яке є сьогодні чую: «Так а що, чистокровний німець – іноземець на своєму автомобілі, що зареєстрована на ньому, який їде в Україну з туристичною метою не може заїхати в Україну без залишення фінансової гарантії на кордоні??? Шо за брєд???».
Давайте пройдемся по всім моментам цього питання, розкладемо все по поличкам, щоб вам одразу все стало ясно.
В кінці минулого року Законом України №2611 були внесенні зміни до Митного кодексу України, зокрема до статті 380. Саме ця норма визначає особливості тимчасового ввезення громадянами-нерезидентами транспортних засобів особистого користування.
Частиною 2 статті 380 Митного кодексу України передбачено, що транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-нерезидентами, не підлягають письмовому декларуванню та звільняються від проведення заходів офіційного контролю, а також від подання документів та/або відомостей, що підтверджують дотримання встановлених заборон та/або обмежень щодо переміщення транспортних засобів особистого користування через митний кордон України. Пропуск таких транспортних засобів через митний кордон України здійснюється без застосування до них заходів гарантування, передбачених розділом Х цього Кодексу.
Прочитавши швиденько цю статтю на перший погляд здається, що ніяких перепон у ввезенні нерезидентом, не приклад іноземним туристом, транспортного засобу без фінансової гарантії не має.
Але прочитавши далі, все стає на свої місця. Частина 3 статті 380 Митного кодексу України уточнює та дає виключення на які транспортні засоби не поширюється дія частини 2 статті 380 Митного кодексу України.
Згідно частини 3 статті 380 Митного кодексу України тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами транспортних засобів особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТЗЕД, та причепів до них, що класифікуються за товарною позицією 8716 згідно з УКТЗЕД, у кількості більше однієї одиниці на кожну товарну позицію дозволяється за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, та із застосуванням до них заходів гарантування, передбачених розділом X цього Кодексу.
А що таке транспортні засоби особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704, 8711 згідно з УКТ ЗЕД? А це – автобуси (8702 УКТЗЕД), легкові (пасажирські) автомобілі (8703 УКТЗЕД), вантажні автомобілі (8704 УКТЗЕД), мотоцикли (8711 УКТЗЕД).
Фактично, якщо забрати всі виключення передбачені частиною 3 статті 380 Митного кодексу України, то відповідно до частини 2 статті 380 Митного кодексу України без декларування та фінансової гарантії можна ввозити лише транспортні засоби особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8701 УКТЗЕД, це – трактори та 8705 УКТЗЕД, це – спеціалізовані транспортні засоби, на приклад пожежна, дорожня техніка.
На практиці відбувається трошки по іншому. Інспектор митниці тримаючи в руках документи громадянина Німеччини та розуміючи, що той доїхав із Магдебургу до України з метою відвідання Сорочинського ярмарку в Полтавській області не буде пояснювати йому особливості тимчасового ввезення громадянами-нерезидентами транспортних засобів особистого користування та вимагати внесення на рахунок митниці фінансової гарантії, розмір якої дорівнює розміру митних платежів за автомобіль на якому прямує німець, він його просто пропустить.
Разом з цим ввезти «євробляху» на нерезидента або в’їхати до України громадянину України, який окрім українського має ще паспорт іншої країни без здійснення декларування та без сплати фінансової гарантії станом на сьогодні є дуже складно.
Автор статті: Казачук Иван Владимирович
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.