23 лютого 2022 року за результатами розгляду заяви Національної асоціації адвокатів України британська Установа з питань регулювання діяльності в сфері надання юридичних послуг (Solicitors Regulation Authority, SRA) включила Україну до переліку юрисдикцій, які мають право на звільнення від іспиту SQE2 чи його частини. Як відомо, у Великобританії для отримання статусу соліситора вимагається здати два іспити: SQE 1 (теоретичні знання з різних галузей права) та SQE 2 (практичні навички).
Національна асоціація адвокатів України як регулятор адвокатської професії в Україні подала у листопаді 2022 заповнену анкету і всі необхідні документи на розгляд до SRA. Після тривалого розгляду наданих документів, SRA з лютого 2023 року все ж запровадила таке звільнення від іспиту чи його частини, і відтепер воно поширюється на всіх адвокатів України. Адвокати лише з 13 країн світу мають право на відповідне спрощення процесу здачі іспиту.
Згадайте новину: Затверджено Узагальнення дисциплінарної практики КДКА щодо звернень з адвокатським запитом
Таке рішення SRA підтверджує високу кваліфікаційну підготовку українських адвокатів. Особлива увага приділялася галузям права, в яких адвокати України отримують знання та практичні навички, вимогам та процесу доступу до професії у країні, а також положенням Правил адвокатської етики, затвердженим з’їздом адвокатів України 2017 року, на їх відповідність високим стандартам, встановленим Кодексом поведінки SRA.
До відома: SRA є самоврядною організацією соліситорів Англії та Уельсу, яка відповідає за регулювання професійної поведінки понад 157 000 соліситорів та інших уповноважених осіб в більш, ніж 9 900 фірмах, а також корпоративних юристів приватного та публічного секторів.
Детальніше з інформацією про процес подачі заяви на звільнення від іспиту SQE 2 (його частини) можна ознайомитися за посиланням.
Джерело: НААУ
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.