Головна Блог Консультації від юристів Що можна, а що заборонено ввозити і вивозити через митний кордон України

Що можна, а що заборонено ввозити і вивозити через митний кордон України

21.08.2021
Переглядів : 17509

Зміст:

Виїжджаючи на відпочинок або з бізнес-завданнями, ми завжди беремо з собою певну суму грошей. Також не виключена необхідність провезти коштовності, іншого роду цінні речі, товари або навіть алкоголь. Тим часом ввезення товарів в Україну або в іншу країну вимагає обізнаності з митними правилами, оскільки недотримання їх тягне за собою неприємні санкції та зіпсовані враження про поїздку.

Щоб не стати жертвою невігластва, пропонуємо Вам ознайомитися з даною консультацією. Розібратися у питанні, крім Митного кодексу України (далі також - МКУ), нам допоможе Закон України «Про валюту і валютні цінності» (далі - Закон про валюту), постанова КМУ № 448 від 21 травня 2012 року і кілька інших нормативно-правових актів.

Що можна перевозити через кордон і скільки грошей можна вивозити з України?

Водночас поняттям «валютні цінності» охоплюється як національна валюта (гривня), так іноземна валюта та банківські метали (п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону про валюту).

Тобто, перетинаючи кордон, Ви маєте право ввезти валютні цінності, що перевищують еквівалент 10 тисяч євро, тільки за умови письмового декларування цих коштів. Скільки валюти можна вивозити з України? - відповідь ідентична, але також потрібно знати про правила ввезення в країну призначення (вони можуть відрізнятися і створити труднощі при перетині).

Система «двох коридорів»

Далі варто відзначити, що в Україні діє можливість пройти двома шляхами митного контролю товарів. Вона передбачає існування так званого «зеленого коридору» і «червоного коридору». Вибираючи «зелений коридор», Ви заявляєте про те, що переміщаєте товари, які не підлягають письмовому декларуванню. Переміщаючись ж через «червоний коридор», Ви відповідно підтверджуєте наявність товарів, які підлягають оподаткуванню і письмовому декларуванню (ст. 366 МКУ).

Також не обкладаються митними платежами та звільняються від здійснення заходів офіційного контролю, а також від надання документів та/або відомостей, що підтверджують дотримання встановлених заборон і/або обмежень щодо переміщення через митницю особисті речі, які Ви переміщаєте з собою, і/або в несупроводжуваному багажі .

У статті 370 Митного кодексу України описаний перелік товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей громадян. Список досить великий (24 пункти) і, серед іншого, включає: товари особистої гігієни; одяг, взуття виключно для особистого користування, а також які мають ознаки того, що вони були у використанні; особисті прикраси, два мобільних телефони, два ноутбуки, спортивне спорядження.

Користуйтеся консультацією: Скільки доведеться платити за посилки з-за кордону в 2021 році?

Повертаючись до системи “двох коридорів”, хотілося б розглянути таку ситуацію: Ви перетинаєте кордон України та обираєте «зелений коридор» для проходження митного контролю, будучи повністю впевненими, що в кишені 10 000 €, і ні євроцента більше. Але під час перевірки працівники митних органів виявили у Ваших речах кілька тисяч гривень, які Ви забули викласти/задекларувати. Яка відповідальність Вам може загрожувати?

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст