Головна Сервіси для юристів Постанови КМУ Про затвердження Детальних правил виробництва органічної продукції (сировини) тваринного походження

Про затвердження Детальних правил виробництва органічної продукції (сировини) тваринного походження | від 06-06-2020 - 241-2016-п

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 30 березня 2016 р. № 241
Київ

{Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 970 від 23.10.2019}

Про затвердження Детальних правил виробництва органічної продукції (сировини) тваринного походження

Відповідно до частини другої статті 19 Закону України “Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини” Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Детальні правила виробництва органічної продукції (сировини) тваринного походження, що додаються.

Прем'єр-міністр України

А.ЯЦЕНЮК

Інд. 75
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 березня 2016 р. № 241

ДЕТАЛЬНІ ПРАВИЛА
виробництва органічної продукції (сировини) тваринного походження

1. Ці Правила визначають технологічні особливості виробництва органічної продукції (сировини) тваринного походження.

2. Під час виробництва органічної продукції (сировини) тваринного походження забезпечується дотримання стандартів утримання та поводження з тваринами з урахуванням вимог, установлених Законом України “Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини” (далі - Закон) та цими Правилами.

3. У процесі виробництва органічної продукції (сировини) тваринного походження її виробник повинен забезпечити:

використання тварин відповідно до вимог цих Правил;

використання органічних кормів для годівлі тварин;

підтримання здоров’я тварин шляхом здійснення профілактичних заходів та лікування тварин відповідно до вимог законодавства у галузі ветеринарної медицини.

4. Під час вибору порід тварин для виробництва органічної продукції (сировини) тваринного походження перевага надається місцевим породам, враховується їх стійкість до специфічних хвороб або проблем із здоров’ям, а саме: синдрому стресу свиней, синдрому PSE, раптової смерті, мимовільного аборту і складних пологів, які потребують кесаревого розтину.

5. Під час першого створення стада або отари тварини з господарств, які здійснюють виробництво традиційної (неорганічної) продукції (сировини), після їх відлучення від матері повинні вирощуватися відповідно до правил органічного виробництва. Крім того, на дату введення тварин до стада або отари повинні виконуватися такі умови:

вік телят повинен бути менше шести місяців, а ягнят і козенят - менше 60 днів;

вага поросят повинна бути меншою 35 кілограмів.

6. Для оновлення стада або отари до господарств, які здійснюють органічне виробництво, можуть вводитися самиці тварин, що не народжували, з господарств, які здійснюють виробництво традиційної (неорганічної) продукції (сировини), в кількості, що не перевищує 10 відсотків поголів’я великої рогатої худоби та 20 відсотків поголів’я дорослих свиней, овець і кіз на рік. Крім того, до господарств, у яких утримується менше десяти голів коней або великої рогатої худоби чи менше п’яти голів свиней, овець або кіз, може вводитися з метою оновлення не більше однієї тварини на рік.

Визначені показники можуть збільшуватися до 40 відсотків у разі:

розширення господарства;

зміни породи тварин;

зміни спеціалізації господарства;

коли породи тварин у господарстві перебувають під загрозою втрати від хвороб та/або інших факторів. У цьому випадку самиці тварин відповідних порід не обов’язково повинні бути такими, що не народжували.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст