В Україні стартував перший етап впровадження Єдиного державного реєстру домашніх тварин. Це платформа, яка допоможе покращити контроль за здоров’ям домашніх тварин, а також вона має на меті запобігання поширенню хвороб.
Держпродспоживслужба та Міністерство цифрової трансформації розпочали перший етап запуску Єдиного державного реєстру домашніх тварин – авторизацію державних та приватних ветеринарних закладів. Що це означає і коли відбудеться реєстрація домашніх тварин, що буде, якщо ваша тварина не буде в реєстрі та чи вплине цифровізація на вартість послуг ветлікарень. Також запитали у юриста про порядок реєстрації тварин.
Згадайте новину: Запущено! Єдиний державний реєстр домашніх тварин стане основою для створення цифрових ветеринарних паспортів
За словами юриста АО "Віннер Партнерс" Костянтина Скляра, реєстрація домашніх тварин почнеться після завершення авторизації ветеринарних закладів.
Якщо вашої тварини не буде в реєстрі, це може вплинути на можливість отримання ветеринарних послуг, оскільки реєстр створює систему контролю та документального підтвердження стану здоров'я тварин
"Не слід забувати, що запуск такого реєстру — це гармонізація українського законодавства із європейськими стандартами в рамках Євроінтеграції", — також зауважила у коментарі медична адвокатка, заступниця міністра охорони здоров’я України у 2014–2015 рр. Наталія Лісневська.
Дійсно, як обіцяє Держпродспоживслужба, у перспективі реєстр буде інтегрований у міжнародні бази даних.
"Ідентифікація тварин, що впроваджується на державному рівні, є одним із головних методів, які застосовують у світі", — продовжує Лісневська.
На першому етапі роботи всеукраїнської бази даних про тварин ветеринарні клініки та лікарі можуть авторизуватися, подавши заявку до Держпродспоживслужби. Для цього керівник закладу ветеринарної медицини має заповнити заяву в кабінеті реєстру. Цей процес не має бути складним, запевняють творці реєстру, і триватиме менше 30 хвилин.
Реєстр домашніх тварин буде запускатися у два етапи
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.