Головна Блог Консультації від юристів Поради від Протоколу: Як правильно давати гроші в борг

Поради від Протоколу: Як правильно давати гроші в борг

22.08.2018
Автор: Alex Ander
Переглядів : 6558

Позичати людям гроші - явище поширене. І те, що багато хто не бажає повертати борги, теж далеко не новина. Саме в такому випадку люди задаються питанням: «Як отримати назад свої кошти?». Щоб уникнути неприємних ситуацій, звісно, гроші краще не позичати взагалі. Або хоча б дотримуватися наступних рекомендацій.

Найчастіше кошти дають в борг під розписку, під обіцянку повернути і за договором позики.

Борг під розписку

Це найбільш зручний спосіб оформити позику. Наявність розписки значно збільшує шанси отримати назад видані в борг гроші. Питання лише в тому, щоб розписка була написана без помилок.

На жаль, на практиці досить часто підписують такі розписки, з яких зовсім нічого не зрозуміло: хто видав кошти, хто їх отримав, хто і коли повинен борг повернути. Навіть на швидку руку «накидана» без помилок розписка вже виступає доказом того, що гроші були видані в борг. І в разі виникнення конфлікту і подальшого його розгляду в суді подібні розписки використовують без будь-яких проблем.

У розписці повинні бути наступні дані:

1) Прізвище, ім'я, по батькові кредитора і позичальника.

2) Інформація з паспорта (де проживає, номер паспорта і так далі).

3) На який період надається позика.

4) Скільки грошей видається в борг.

5) Коли необхідно сплатити позику.

6) Реквізити розписки (місто і дата) та підпис позичальника.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст