Головна Блог Новини ОТРК "Грім-2", супутники "Січ" та Bayraktar TB2: як боротися з російським ОТРК "Искандер-М"

ОТРК "Грім-2", супутники "Січ" та Bayraktar TB2: як боротися з російським ОТРК "Искандер-М"

22.02.2022
Переглядів : 4901

Ця стаття є логічним продовженням статті "Російські ракетні комплекси "Искандер-М", їхня загроза Україні та як з ними боротися", опублікованій раніше у Defense Express.

У цій статті пропонувалося, щоб ЗСУ відмовилися від активної боротьби з ОТРК "Искандер-М" на землі та боротьби з їх БР 9М723 у польоті, та зосередилися на пасивних заходах щодо дезінформації супротивника щодо об'єктів враження для цих ОТРК та авіації, та на активних заходах з підготовки до знищення КР 9М728 та 9М729 у польоті, як на більш легких, економічно та технологічно доступних для ОПК України завданнях.

Але у перспективі, якщо Україна зможе знайти більше ресурсів, найбільш ефективним, раціональним та доцільним способом активної боротьби з ОТРК "Искандер-М" можуть бути високоточні удари по його позиціях на землі. Також можна буде боротися з БР 9М723 у польоті.

Згадайте новину: А что мы будем делать против залпа с Искандеров?

Знищенню ОТРК "Искандер-М" на землі має передувати їх виявлення, яке може бути забезпечене силами та засобами розвідки: супутниками, комплексами БЛА, агентурою (штатною та добровільною) та силами спец. операцій (ССО).

Супутники розвідки. ЗСУ можуть отримати від США дані розвідки від супутників KH з роздільною здатністю оптики (РЗО) 0,15 м. Але це залежатиме від СЩА, у т.ч. обсяг та час надходження даних. Тому Україна повинна мати свої супутники розвідки.

У 2025 р. орбітальне угруповання України може мати за планом до 7 супутників розвідки "Січ" (КБ "Південне"), у т.ч. "Січ-2-М" з РЗО 2,4 м, а після 2025 р КБ може створити супутники "Січ-2-О" з РЗО 0,5-1 м та "Січ-2-Р" з РЛС.

Ракетні бригади (Рбр) з ОТРК "Искандер-М" (їх д-ни та навіть батареї) – великі групові об'єкти, видимі зі супутників розвідки. У кожній бригаді є батарея управління та 5 д-нів (3 ракетні, ракетно-технічний, постачання та супроводу).

бр має 51 спецмашину 6 типів: 12 СПУ 9П78-1 та 12 ТЗМ 9Т250 на 8х8 шасі МЗКТ-7930 (розміри 13,07х3,07х3,29 м), 11 КШМ 9С552 та 1 пункт підготовки інформації ППІ 9С920 на 6х6 шасі КАМАЗ-43101 (9,28х2,95х3,416 м), 14 машин життєзабезпечення МЖО на 6х6 шасі КАМАЗ-43118, 1 машину регламентно-технічного обслуговування МРТО на шасі КАМАЗ. Також для охорони та оборони бригади від диверсантів їй може бути надана мотострілецька рота (б-н), а для ППО – батарея (д-н) ЗРК "Тор-М2" тощо.

Головними об'єктами для удару по ОТРК будуть 24 СПУ та ТЗМ, що несуть у сумі 48 ракет. Оскільки СПУ та ТЗМ мають довжину понад 13 м (на відміну від інших бригадних машин довжиною понад 9 м), супутники KH та навіть "Січ-2-М" їх можуть ідентифікувати.

Комплекси БЛА. ЗС України мають 1 турецький комплекс Bayraktar TB2 (6 БЛА) та планують замовити ще 48 БЛА. У Туреччині прийнято на озброєння комплекс Bayraktar Acinci з вищими ТТХ та, можливо, їх закупить Україна. Також в Україні створюється комплекс БЛА "Сокiл 300" (КБ "Луч") та багатофункціональний комплекс БЛА Ace One (англо-української компанії АСЕ).

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст