Сам собі шкідник
Через розгубленість і неуважність співробітники нерідко шкодять компанії. Наприклад, стажер, який лише два тижні працює на підприємстві, в стані афекту може дати під час обшуку абсурдні свідчення. Неуважність до дій слідчої групи і зайва відкритість можуть призвести до фатальних наслідків — зазначили адвокати юридичної фірми Pragnum, сообщает zib.com.ua. Фото: Status Quo
Під час ранкової зустрічі з керівниками бізнесу вони дали кілька універсальних порад для безпечної взаємодії з правоохоронцями.
По-перше, обов’язково потрібно перевірити документи щодо проведення слідчих дій.
Адже ухвала суду на обшук може містити помилки. Тому варто перевірити всі реквізити: дату, строк дії, адресу, назву підприємства, прізвища тих, хто має право на проведення обшуку. Нерідко трапляються випадки, коли адреса збігається, а назва підприємства інша. Наприклад, з ухвалою щодо компанії «Сігма» заходити до офісу товариства «Омега», хай навіть за тією самою адресою, слідчі не мають права. Якщо ж усе правильно і підприємство планує скористатися послугами адвоката — ухвалу слід сфотографувати і відправити правнику.
Пользутесь косультацией: ОБЫСК У АДВОКАТА
По-друге, потрібно підготувати штат.
Найбільша проблема — непідготовлені співробітники. Головне правило: під час обшуку не надавати жодних відомостей, навіть телефонів і прізвищ колег або керівників. Усі питання правоохоронців переадресовувати до відповідального на той момент працівника. Останній, звісно, має бути підготовлений.
Іноді не дуже обізнані й знервовані співробітники готові відразу дати свідчення або підписати якийсь документ, сподіваючись таким чином уникнути подальших претензій. Саме тому юристи наполягають на залученні зовнішніх адвокатів, які візьмуть на себе емоційний тиск. «Ви маєте право відмовитися свідчити. Потім ми все обговоримо і ви підготуєтесь», — радить у таких випадках адвокат.
Ще одне правило, якого треба дотримуватися співробітникам компанії, — гігієна робочого місця. Дорогі комп’ютерні системи безпеки встановлюють не для того, щоб на клавіатурі лежав папірець із паролем. Записки з фінансовою інформацією або іншими відомостями також не повинні бути в загальному доступі.
Третя порада — упорядкувати документи.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.