Військовослужбовці роками перебувають на фронті, а заміняти їх немає кому — деякі не витримують та йдуть в СЗЧ, про що потім розповідають навіть в соцмережах. Фокус розібрався в проблемах демобілізації та небажанні чоловіків йти до війська.
Військовослужбовець з 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергій Гнезділов показово пішов у СЗЧ через відсутність чітких термінів служби. Він заявив, що цим вчинком хоче донести до влади й суспільства необхідність розв'язання проблеми демобілізації в Україні.
"Моя позиція залишається незмінною: ми маємо створити мобілізаційну чергу з числа всіх військовозобовʼязаних українців, і тоді демобілізація стане реальністю", — сказав він.
Гнезділов наголосив, що у 56-й бригаді вже давно не було ротацій. Крім цього, він вважає, що відсутність мобілізаційного резерву наближає росіян до Києва.
Натомість майор ЗСУ, заступник командира 3-ї ОШБр Максим Жорін написав у своєму Telegram, що "показово-медійне добровільне СЗЧ" матиме сумні наслідки для військового.
Народний депутат з "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко повідомив у розмові з Фокусом, що зараз демобілізації немає, проте вона можлива.
"Я подав законопроєкт про терміни служби ще в березні минулого року. Я абсолютно всі ці півтора року говорю, виступаю, підіймаю постійно цю тему, що ми маємо встановити терміни служби, що не можуть люди служити безстроково, нескінченно, вони мають отримати світло в кінці тунелю. Хай це будуть серйозні якісь терміти, ми вже у квітні виходили на голосування по мобілізаційному закону, в ньому була норма про 36 місяців, але навіть її прибрали в остаточній редакції", — сказав Олексій Гончаренко.
Він зазначив, що потрібно до цього повертатися та встановлювати терміни служби. Зокрема, 36 місяців — це той термін, який можна встановити та дати можливість людям зрозуміти, що "вони не кріпаки". Гончаренко наголосив, що це суперважливе питання, проте його ще не вирішили.
Військовослужбовець ЗСУ, адвокат Масі Найєм зауважив, що демобілізація обовʼязково повинна бути, тоді як влада з цим дуже запізнилася.
"Це питання я постійно підіймаю. Оскільки вважав і вважаю формулу 36+рішення ставки такою, яка просто є окозамилюванням", — написав він у своєму Facebook.
У коментарі Найєм заявив, що потрібно розібратися, чому не всі громадяни хочуть йти воювати.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.