Ця стаття передбачена безпосередньо для звичайної людини (не юриста), тому акцентую, що постанови Верховного Суду наведені у матеріалі є обов'язковими для інших судів та державних органів які застосовують аналогічні висновки. Тому рекомендую вказану практику брати до себе у справу для отримання перемоги!
Законом України №2120-IX від 15 березня 2022 внесені зміни у законодавство, які дозволили не виселяти іпотечних боржників з іпотечного майна, якщо це майно було по кредитному боргу за споживчим кредитом. Дії цих змін поширюються на увесь час воєнного стану та 30 днів після його скасування.
На сьогодні суди вказаний закон застосовують та зупиняють виселення і звернення стягнення на предмет іпотеки житлову нерухомість. Також неможливість виселення підтримано 22 червня 2022 Верховним Судом у справі 296/7213/15, сказавши, що зупиняється виселення з іпотечного майна за наявності рішення суду про звернення стягнення щодо іпотеки.
Відповідь: так, позови щодо звернення стягнення та виселення на сьогодні подавати можна, оскільки це не заборонено, тому що законодавчі зміни (закон України від 15 березня 2022 року №2120-IX) були внесені виключно у частині зупинення виконання рішення про виселення на час воєнного стану та 30 днів після його завершення.
Подавати на виконання можна!
Приклад: є рішення суду про виселення з іпотеки, його банки чи колектора подають до виконавчої служби або приватного виконавця. При цьому, виконати виселення виконавець сьогодні не може згідно з озвученими змінами. Якщо у твоєму виконавчому провадженні є виселення за зверненням стягнень на предмет іпотеки, обов'язково подай письмову заяву виконавцю, у якій попроси зупинити виселення. Як правило, виконавці знають про ці зміни та не повинні проводити виселення.
ВІДЕО В ТЕМУ: Скасування виконавчих дій, виконавчих проваджень під час війни
Звертаю увагу на те, що по кожній справі з виселення як правило є особливості, так би мовити “підводні камені”, тому що є виселення:
- дітей;
- не власників іпотечного майна (прописані люди не є власниками);
- інші члени родини;
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.