Держава в умовах воєнного стану підтримує внутрішньо переміщених осіб. Вони можуть отримати кредитні канікули, реструктуризувати позику та навіть анулювати її. Детально розповідаємо, як це можна зробити.
Навесні 2022 року держава полегшила виплату кредитів під час війни та запровадила прості механізми, які стосуються всіх українців й індивідуально домовлятися про них із банком не треба.
Але законодавство не передбачає скасування нарахування відсотків за користування кредитними коштами.
Ще кожна людина може спробувати отримати в банку кредитні канікули. Це тимчасова відстрочка від сплати платежів за кредитом. Кредитор надає її позичальнику з власної ініціативи й повертати борги у майбутньому все одно доведеться. Інакше кажучи, банк може на певний період «поставити на паузу» сплату позичальниками основної суми кредиту та/або відсотків за користування таким кредитом. Умови надання кредитних канікул можуть бути різні. Надання кредитних канікул – це право кредитора.
Ці правила діють для всіх українців, однак Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» окремо враховує права ВПО у таких пунктах:
Користуйтеся консультацією: Кредитна заборгованість військовослужбовців під час воєнного стану
Також споживчі кредити можна реструктуризувати
Ці норми діють із 2 липня 2023 року, після набрання чинності змін до Закону України «Про споживче кредитування» в частині про реструктуризацію. На час дії в Україні воєнного стану та протягом 30 днів після його припинення чи скасування споживчий кредит підлягає обов’язковій реструктуризації на вимогу споживача або його представника. Це стосується укладених до 24 лютого 2022 року позик та лише із фінансовими установами (крім кредитних спілок). Для цього потрібно дотримуватися таких умов:
1) договір про споживчий кредит має бути не забезпечений заставою (іпотекою);
2) відсутнє судове рішення вже законної сили або відповідне виконавче провадження про стягнення зі споживача заборгованості за договором про такий споживчий кредит;
3) місце постійного проживання або покинуте місце постійного проживання споживача (зокрема, якщо споживач є особою, яка взята на облік як ВПО) – територія України, на якій ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупована РФ територія України. Ці території включені до Переліку територій, які визначають у встановленому Кабміном порядку;
4) споживач одночасно відповідає таким критеріям:
Користуйтеся консультацією: Нарахування процентів, пені та штрафів військовослужбовцям за кредитами під час війни
Додатково до цих критеріїв споживач на дату подання заяви про реструктуризацію відповідає хоча б одному з таких критеріїв:
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.