Головне управління ДФС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. 6 ст. 9 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями (далі – Закон №265), реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення) (наданні послуг) фізичними особами – підприємцями, які відносяться згідно з Податковим кодексом України до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.
Разом з тим, п. 15 ст. 3 Закону №265 визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані надавати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України від 12 травня 1991 року №1023-ХІІ «Про захист прав споживачів» із змінами та доповненнями (далі – Закон №1023).
Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену Законом №1023, але не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій, передбачених законодавством з питань оподаткування.
Таким чином, платник єдиного податку зобов’язаний надати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передавання прав власності на них від продавця до покупця.
При невидачі на вимогу покупця товарів (послуг) відповідного документу фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок, притягаються до відповідальності, передбаченої Законом №1023.
Невыдача товарных, фискальных, нефискальных, кассовых чеков, которые объединяются под общим понятием расчетного документа, – одно из самых распространенных нарушений в торговле. К сожалению, вопросы добросовестности, качественности и честности обслуживания потребителей иногда отходят на второй план для отечественного ритейла, озадаченного намного более насущными проблемами, связанными в основном с повышением рентабельности и оптимизацией налогообложения. Вещами, вполне очевидными для западного ритейлера – такими, как выдача чека покупателю - у нас в стране до сих пор могут пренебрегать. Иногда, несознательно из-за неудобств организационного характера или проблем технического характера, связанных с различными поломками РРО, но зачастую – вполне намеренно. Причины такого умышленного поведения – весьма прозаичны. Они сводятся либо к намерению избежать ответственности перед покупателем за проданный ему товар, либо к желанию уменьшить размер отчисляемых государству налогов.
Расчетный документ подтверждает факт продажи (возвращения) товара, предоставления услуг, получения (возвращения) средств. Он также подтверждает заключение сделки потребителя с продавцом: ее дату, время и сумму. Таким образом, в тот момент, когда кассир не выдаёт потребителю пресловутый листок тонкой бумаги именуемый расчетным документом, возникают как минимум три риска, на которые реагирует законодатель:
1. Административная ответственность сотрудников предприятия
Согласно ст. 155-1 Кодекса Украины об административных правонарушениях, нарушение установленного законом порядка осуществления расчетов в сфере торговли, общественного питания и услуг имеет последствием наложение штрафа от двух до пяти необлагаемых минимумов (34 – 85 грн.) на лицо, осуществляющее расчетные операции, и от пяти до десяти (85 грн. – 1 700 грн.) – на должностное лицо предприятия. Такие штрафы, хоть и незначительны, но действительно налагаются судами по актам Государственной фискальной службы (ГФС).
Пользуйтесь консультацией: Что делать, если вы разбили товар в магазине?
2. Финансовые санкции для предприятия
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.