Через гостру необхідність у коштах на потреби оборони та підтримки населення влада вимушена вдатися до емісії грошей. Як це впливає на ціни і чого чекати далі?
Воєнний час вимагає неординарних рішень. Особливий креатив державі доводиться проявляти в економічній політиці, адже без роботи економіки неможливо довго підтримувати й обороноздатність.
Для продовження зовнішньоекономічної діяльності уряд переорієнтував логістику на західні кордони, а для підтримки стабільності на валютному ринку Нацбанк обмежив зняття готівки і заморозив офіційний курс на рівні 29,25 грн за дол.
Такі заходи вживаються, зокрема, для фінансування критично важливих видатків в умовах війни.
Наступним кроком стало поступове увімкнення "друкарського верстата". Уже на першому аукціоні Міністерства фінансів з розміщення військових облігацій Нацбанк "надрукував" 20 млрд грн.
З уроків економічної теорії відомо про наслідки такого рішення: стрімка інфляція та поступове зубожіння населення, доходи якого втрачатимуть купівельну спроможність.
Проте в українських умовах економічна теорія дала збій: наразі очевидних наслідків від "друку" гривні для цінової стабільності немає. Наскільки виправданий запуск "друкарського верстата" та як це може вплинути на економіку?
Вспомните новость: США поддержали перевод части конфискованных российских активов в Украину
Дефіцит держбюджету в перші дні війни став найбільшою фінансовою проблемою країни, і масштаби цієї проблеми лише зростатимуть. Через це уряд мусив вдатися до неприйнятного в мирні часи інструменту: позик Нацбанку.
На другий день повномасштабного вторгнення Кабмін ухвалив постанову про поступовий випуск військових облігацій на суму до 400 млрд грн, які має викупити Національний банк.
Кожна операція з викупу регулятором цінних паперів – це грошова емісія, тобто "друк" грошей. Нацбанк випускає в обіг гривні, які уряд використовує для проведення необхідних видатків.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.