Наряду с осужденным, членами его семьи и защитником субъектом подачи ходатайства определен ... суд
Одным из самых резонансных событий конца 2015 года является принятие закона, вводящего перерасчет срока наказания для лиц, которых держали за решеткой в пределах меры пресечения. Впрочем, только правильно оформленное ходатайство, поданное в надлежащий суд, позволит раньше выйти на свободу.
Перерахунок покарання
Нагадаємо, що відповідно до закону «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання» від 26.11.2015 №838-VIII у разі засудження до позбавлення волі строк покарання обчислюється так: один день попереднього ув’язнення зараховується за два дні позбавлення волі.
Згідно з п.2 «Прикінцевих положень» закону №838-VIII він застосовується до всіх осіб, щодо яких на момент набрання ним чинності (24.12.2015) вступив у силу обвинувальний вирок, покарання за яким не відбуте повністю. Тобто згаданий акт стосується всіх осіб, котрі відбувають покарання у вигляді позбавлення або обмеження волі і до яких під час досудового слідства або провадження в суді застосовувався запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Осіб, які мають бути звільнені з місць позбавлення волі внаслідок зарахування строку попереднього ув’язнення, дуже багато. Втім, для застосування цього закону щодо конкретної особи має бути прийнята відповідна ухвала. Суд має перевірити правильність розрахунків строку попереднього ув’язнення, пересвідчитись, що воно застосовувалося саме в справі, за якою особа відбуває покарання.
Попри очевидну актуальність закону №838-VIII, юридична техніка його «Прикінцевих положень» «шкутильгає». Це спричинило певні непорозуміння, пов’язані з використанням цього акта.
Дивиться відео: Как вести себя в СИЗО и на зоне, чтоб не навредить себе.
Розпливчаста компетенція
Зокрема, згідно з п.3 «Прикінцевих положень» закон застосовується за клопотанням засудженої особи, членів її сім’ї або захисника, суду, що виніс зазначений обвинувальний вирок, протягом двох тижнів з дня отримання відповідного клопотання. Якщо уважно прочитати це речення, виходить, що законодавець нарівні із засудженим, членами його сім’ї та захисником визначив суб’єктом подання клопотання «суд, що виніс зазначений обвинувальний вирок». Однак складно уявити, яким чином суд, котрий ухвалював вирок, готуватиме клопотання про застосування закону?
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.