Через понад два місяці після парламентських виборів депутати Бундестагу у середу, 8 грудня, шляхом таємного голосування обрали нового канцлера ФРН. "За" представника Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Олафа Шольца (Olaf Scholz) проголосували 395 депутатів з 707.
До обрання канцлером 63-річний Шольц обіймав посаду віцеканцлера та федерального міністра фінансів у четвертому уряді Анґели Меркель (Angela Merkel).
Шольц походить із західної Німеччини і є юристом за освітою. До лав СДПН вступив у 1975 році, у 2002-2004 роках був генеральним секретарем партії. Під час канцлерства Ґергарда Шредера (Gerhard Schröder) у 1998-2005 роках вважався його найближчим соратником. З 2007 до 2009 року керував федеральним міністерством праці Німеччини. З 2011 року два терміни поспіль був бургомістром Гамбурга.
Нагадаємо, парламентські вибори в Німеччині відбулися 26 вересня. Перемогу на них здобула СДПН, котра набрала 25,7 відсотка голосів. Найближчий суперник СДПН - блок Християнсько-демократичного союзу та Християнсько-соціального союзу (ХДС/ХСС) заручився підтримкою 24,1 відсотка виборців. Зелені отримали 14,8 відсотка голосів, ВДП - 11,5 відсотка, а правопопулістська "Альтернатива для Німеччини" - 10,3 відсотка.
Відразу після виборів Шольц заявив, що соціал-демократи формуватимуть коаліцію без блоку ХДС/ХСС, що останні роки був її партнером в урядовій "великій коаліції". З середини жовтня у ФРН тривали коаліційні переговори між СДПН, Зеленими та Вільною демократичною партією (ВДП). 7 грудня партії підписали коаліційну угоду, яка визначає політику нового уряду ФРН на наступні чотири роки.
Тоді ж Шольц представив усіх міністрів нового уряду ФРН, в якому буде порівну чоловіків і жінок. За словами Шольца, основним завданням уряду спочатку стане боротьба з пандемією коронавірусу.
У своїх публічних заявах напередодні обрання канцлером застерігав Росію від порушення кордонів України, а також обіцяв жорстку відповідь правителю Білорусі Лукашенку через ситуацію з мігрантами.
Джерело: DW
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.