За результатами фонетичної експертизи (дослідження диктора за фізичними параметрами усного мовлення, акустичних сигналів та середовищ) часто вирішується доля людини. На практиці, ми маємо, на жаль, зневажливе ставлення до описової частини таких експертиз з боку суддів, та ще більш зневажливе ставлення з боку експертів. Наразі ми маємо справу з випадком, коли зазначене у висновку експерта викликає регіт, та судді все одно не бачать підстав для призначення повторної експертизи.
Читайте статтю: БЛИСК І ЗЛИДНІ SIVE BASE (фонетична експертиза) ЧАСТИНА 1. (смак окремих інгредієнтів у супі)
Але якщо комусь з юристів все ж таки цікаво, то я спробую максимально зрозуміло пояснити чому, наприклад, виконання вказаної експертизи із застосуванням програмного комплексу Sive Base викликає багато запитань. (Для початку прошу прочитати першу частину «смак окремих інгредієнтів у супі» та другу частину «поміряємо що завгодно, та що небудь порахуємо»).
Поганий той експерт, хто хоч раз не порахував контрольну суму. Фактично він міг просто порахувати 1, 2, 3, … Але ні, людина з освітою, тому контрольна сума файлу згідно з алгоритмом підрахунку SHA-256 (хеш-сума). Але для нас, юристів-математиків, і ведмідь не прокурор, і хеш-сума не контрольна сума.
По-перше,
Атака розширення довжини (Length Extension Attack) на SHA-256
📌 Атака розширення довжини (Length Extension Attack) дозволяє зловмиснику додати нові дані до хешованого повідомлення.
Чому це можливо?
SHA-256 обробляє вхідні дані блоками і використовує проміжні хеш-значення як стартову точку для наступних блоків.
📌 Як працює SHA-256?
Але якщо зловмисник знає SHA-256 (секрет || повідомлення), він може «продовжити» хешування, використовуючи це проміжне значення як початковий стан для нового блоку!
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.