Ганна Гаро, сімейний адвокат,
к.ю.н., сімейний медіатор
Юлія Капля, помічник адвоката
«Право і справедливість полягають у тому, щоб кожний мав і робив своє так, аби ніхто не мав чужого і не позбавлявся свого»
Конфуцій
Поділ інтелектуальної власності під час розлучення між подружжям — це складне і багатогранне питання, яке залежить від таких факторів, як момент виникнення прав, джерело коштів і участь кожного з подружжя у створенні цих активів, тому кожна ситуація є унікальною і потребує індивідуального підходу.
Розлучення є не тільки емоційно складним етапом у житті, але й юридичним процесом, що може включати в собі багато складних аспектів, особливо коли мова йде про розподіл майна. Одним з таких аспектів є питання поділу інтелектуальної власності. Оскільки такі активи можуть мати значну економічну цінність, то їх правильний розподіл є важливим для справедливого вирішення спору між колишнім подружжям. Зокрема досить часто постає питання поділу авторських прав і торговельних марок.
Згідно з чинним законодавством України, майно, яке подружжя набуло під час шлюбу, вважається їхньою спільною сумісною власністю. Тобто, усе, що придбане у шлюбі (окрім речей особистого користування), а також зарплата, пенсія, стипендія чи інші доходи одного з подружжя, автоматично належать обом — і чоловікові, і дружині (статті 60, 61 Сімейного кодексу України). При цьому є окремий перелік майна, яке вважається особистою приватною власністю одного з подружжя (ст. 57 СК України). Але ні в списку спільного, ні в списку особистого майна не згадується інтелектуальна власність — наприклад, авторські права або торговельні марки.
Отже, постає питання: як ділити об'єкти інтелектуальної власності під час розлучення, якщо Сімейний кодекс не дає на це чіткої відповіді?
Авторські права:
Що є об’єктом авторського права?
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.