Главная Блог Новости Вдруге звільняє виховательку за фото в купальнику – отримує окрему ухвалу про наявність в його діях ознак злочину

Вдруге звільняє виховательку за фото в купальнику – отримує окрему ухвалу про наявність в його діях ознак злочину

01.12.2023
Просмотров : 2844

Напевно, наші читачі пам’ятають справу, в якій вихователя Бугаївського дошкільного навчального закладу було звільнено за аморальний проступок - а саме, за її фото в купальнику, де вона на відпочинку з чоловіком. Окрім всього іншого, що не підтверджувалось доказами, про це було зазначено в наказі про звільнення.

На Порталі “Протокол” була окрема новина - “Чи законне звільнення вчителя за фото в купальнику: висновки ВС КЦС у справі № 568/879/17 від 21 березня 2019 року”. Так ось, тоді це неабияк обурило спільноту, яка дізналась про рішення. Водночас - ВС, як й інші судові інстанції, стали на захист вихователя і стягнули з відповідача її середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 19 791, 45 грн., моральну шкоду в розмірі 5 000 грн. та поновили на роботі з 10 жовтня 2017 року.

14 травня 2018 року виховательку поновлено на роботі. Водночас - після проходження всіх трьох інстанцій, справа нічому не навчила керівництво навчального закладу, і тим же днем 14 травня 2018 року позивачку знову свавільно звільнили посади вихователя на підставі п.3 ч.1 ст.41 КЗпП України (вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи), п.4 ст.40 КЗпП України (відсутність на роботі більше трьох годин протягом робочого дня без поважних причин) з 10 жовтня 2017 року.

Тобто, при повторному звільненні, роботодавець послався на ті ж самі підстави звільнення (в тому числі, й на фото в купальнику), які були предметом розгляду попередньої справи. Додатковою підставою звільнення стала відсутність її на роботі більше трьох годин в день першого звільнення - 10.10.2017 р. Вихователь знову звернулась до суду.

І Радивилівський районний суд Рівненської області знову виніс рішення на її користь. Стягнув з відповідача середній заробіток за час вимушеного прогулу у чималому розмірі - 111 882 гривень і 20 000 гривень моральної шкоди. І це ще не враховуючи судові витрати.

Крім того, на думку суду, повторне звільнення виховательки на підставі фактів, незаконність звільнення за якими встановлено раніше рішенням суду, свідчить про наявність в діях керівника навчального закладу ознак складу кримінального правопорушення за ст.172 КК України (грубе порушення законодавства про працю), про що судом винесено окрему ухвалу і повідомлено керівника Дубенської окружної прокуратури.

Наразі справа очікує розгляду в касаційному суді за скаргою відповідача - адже Радивілівська міська рада програла ще й в апеляційній інстанції, і щодо основного рішення, і щодо окремої ухвали. Ну що ж, подивимось що скаже касаційний суд, але видається, що його позиція не зміниться щодо цих фактів неправомірних звільнень.

Автор новини: Трофіменко Ірина Віталіївна

Джерело: юридичний ресурс Протокол

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст