Главная Блог Консультации от юристов З дитиною за кордон: алгоритм дій для виїзду на один місяць і більше без будь-якого дозволу.

З дитиною за кордон: алгоритм дій для виїзду на один місяць і більше без будь-якого дозволу.

02.08.2018
Автор: Ares-Dis
Просмотров : 14340

Нарешті наш законодавець на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», що вже підписаний Президентом України, забезпечив можливість малолітнім та неповнолітнім дітям реалізовувати свої гарантовані як Конституцією України так і Конвенцією про права дитини права на лікування, навчання, відпочинок за межами України, батьки яких здійснюють свої права всупереч інтересам своїх же дітей. Той з батьків, з ким за рішенням суду визначено місце проживання дитини, отримав можливість виїхати з дитиною за кордон для її лікування, навчання чи оздоровлення без проблеми такого погодження з колишнім чоловіком/дружиною.

Врегулювання цього питання на законодавчому рівні давно назріло виходячи із судової практики, що склалася з цього питання.

Проаналізуймо наступні справи.

Рішення суду про надання дозволу оздоровити свою дитину у липні 2017 року мама отримала у червні 2018 року, через безпідставні оскарження рішень судів усіх інстанцій батьком дитини (ВС/КЦС у справі №452/696/17).

Рішення суду про надання можливості дитині отримати навчання за межами України впродовж 2017/2018 навчального року мама дитини отримала у липні 2018 року, знову ж таки через безпідставні оскарження рішень судів усіх інстанцій батьком дитини (ВП/ВС у справі №712/10623/17).

Машина судової системи не в змозі у даній категорії справ бути достатньо оперативною. Так, рішення ухвалене у 2018 році не забезпечує дитині можливості оздоровлення чи отримання освіти у 2017 році. Той з батьків з ким проживає дитина може щороку звертатися до суду і отримувати рішення про надання дозволу на лікування, навчання, відпочинок дитини через рік, а то й два. А таких рішень тисячі. І за цими рішеннями десятки тисяч заплаканих дитячих очей, які позбавлені можливості отримати більш кваліфіковане лікування, реалізувати свої здібності, відпочити за межами України та розширити свій світогляд через неадекватну поведінку одного з батьків. Значні суми коштів, витрачені тим з батьків, кому довелося звернутися до суду за захистом прав та інтересів своїх дітей, могли і повинні бути витрачені на їх лікування, оздоровлення, розвиток, врешті-решт – позитивні емоції дітей.

Отже, визначимося з наступним:

  • В яких випадках той з батьків, з ким проживає дитина може купити квиток і безперешкодно виїхати за межі України.
  • В яких випадках необхідно звернутися до суду про надання дозволу на виїзд дитини за межі України без згоди одного з батьків.
  • В яких випадках достатньо отримати нотаріально посвідчену згоду того з батьків, хто не супроводжує дитину за межі України.

В яких випадках той з батьків, з ким проживає дитина може купити квиток і безперешкодно виїхати за межі України.

По-перше. Виїхати за межі України на строк, що не перевищує один місяць можна на підставі рішення суду про місце проживання дитини з вами (абзац перший ч.5 ст.157 СКУ).

Для цього вам необхідні лише:

  1. Рішення суду про місце проживання дитини з вами
  2. Закордонні паспорти, у тому числі і на дітей
  3. Квитки, путівки, запрошення тощо. Ці документи стануть підтвердженням строку на який ви від’їжджаєте.

По-друге. Виїхати за межі України на строк, що перевищує один місяць можна на підставі наступних документів (абзац другий ч.5 ст.157 СКУ):

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст