Прокурори-інваліди стали головним скандалом цього місяця і вже призвели до заяви про відставку генпрокурора Андрія Костіна. Втім відставка генпрокурора аж ніяк не вирішує проблеми. А відтак важливо прискіпливо розібратись, як таке стало можливим. Бо винними в цьому можуть бути не лише прокурори і МСЕК.
Після публікації Юрія Бутусова про прокурорів-інвалідів (а заразом і пенсіонерів) з Хмельницької прокуратури Цензор.НЕТ вирішив проаналізувати декларації інших працівників обласних прокуратур у різних регіонах України.
Згадайте новину: Андрій Костін - "Турист" подав у відставку: у чому була головна помилка генпрокурора, хто його замінить
Наш аналіз показав, що найбільші пенсії дістались представникам Харківського регіону.
Наприклад заступник керівника Харківської прокуратури, Станіслав Муратов за 2023 рік отримав 1 152 155 грн пенсії. Вперше пенсію він зазначив у своїй декларації за 2020 рік. Муратов 1981 року народження, йому всього 43 роки. В органах прокуратури він служить з 2003 року. А от в 2020 він був призначений заступником обласного прокурора.
В 2021 році деякі ЗМІ навіть називали Муратова кандидатом на прокурора області, а за цим призначенням нібито мали стояти тодішня очільниця області Анна Тимчук та "сірий кардинал" області Вадим Слюсарєв.
Втім в цій історії нас цікавитимуть геть не ці чутки.
А дещо інше.
Крім Муратова одну з найвищих пенсій має заступник керівника прокуратури Харківщини Андрій Кравченко (39 років). У 2023 році він отримав 1 015 225 грн пенсії. Вперше пенсія з’явилася у декларації Кравченка у 2021 році.
Трійку "лідерів" замикає власне керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков (45 років). У 2023 році він задекларував 823 071 грн пенсії. Згідно з декларацією, почав отримувати він її у 2020 році.
І от що цікаво. У коментарі журналістам речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко заявив, що ні в керівника Харківської обласної прокуратури Олександра Фільчакова ні в його заступників немає інвалідностей будь-яких груп. Вони отримують пенсію за вислугою років.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.