Главная Блог Аналитические статьи Интервью "Виходите у двір, а там зростає висотка...". Інтерв'ю з директором Асоціації міст України про скандальні зміни у будівництві

"Виходите у двір, а там зростає висотка...". Інтерв'ю з директором Асоціації міст України про скандальні зміни у будівництві

11.01.2023
Просмотров : 2101

Законопроект №5655 "Про містобудівну діяльність" виринув несподівано наприкінці листопада та випереджаючими темпами пройшов усі інстанції, водночас громадським діячам та експертам навіть не надали можливості висловити свою думку на профільному комітеті Верховної Ради. Про це та про багато інших нюансів скандального законопроекту, автором якого є голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк, в інтерв'ю UBR.ua розповів виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Читайте статтю: Три ключових міфи про реформу містобудування - законопроект № 5655

Скажіть, чому Асоціація міст України аж так критикує закон Шуляк?

Ми не говоримо про депутатів, про особистості, ми говоримо про законопроект, про проекти.

Ми з осені чекаємо на розгляд законопроекту №8026 про фінансову підтримку видатків на купівлю газу. Він має забезпечити перерахування грошей теплогенеруючим компаніям, від яких, зокрема, залежить тепло в наших квартирах зараз, в морози. Але нема часу.

Натомість є час терміново продавлювати 5655 – з порушенням регламенту, відсутністю обговорення та навіть можливості для ознайомлення з проектом до його голосування у залі для тих, кому з цими нормами потім працювати.

Таблиці на офіційному сайті не було 28 листопада, коли комітет його підтримав у другому читанні. Нам тоді дали неофіційну таблицю розміром понад дві тисячі сторінок за три дні до комітету. І потім на комітеті не дали можливості мерам висловити всі пропозиції, хоча три дні десятки людей працювали над проектом у різних регіонах України для його доопрацювання на краще. Не дали тоді можливості висловити всі зауваження ані мерам, ані архітекторам, ані нотаріусам.

На 1 грудня, на четвер, проект було поставлено до порядку денного парламенту, але знято з розгляду. Зняли з обіцянкою доопрацювати, оскільки журналісти опублікували заяву НАЗК (Національне агентство із запобігання корупції – ред.) про низку порушень антикорупційних норм та всі учасники системи будівельної діяльності – мери, нотаріуси, архітектори – виступили проти проекту.

Комітет повторно затвердив законопроект у другому читанні 8 грудня, взагалі у закритому режимі. На сайті таблиці цього дня аналогічно не було. І вже 13 грудня у залі, без обговорення, його ухвалюють. Причому того самого дня щодо законопроекту про медіа були обговорення, баталії, компроміси – але не щодо 5655.

Було подано петицію до президента накласти вето, яка в рекордні терміни для історії України, за декілька годин, набрала необхідні 25 тис. голосів і ця кількість продовжувала б зростати понад 42 тисячі, але закрили голосування.

Це щодо процедури проходження.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст