В Україні накопичилося майже 10 тисяч дисциплінарних скарг на суддів, які не розглядаються Вищою радою правосуддя. Як зазначив голова парламентського Комітету з питань правової політики Денис Маслов, для того, щоб цей орган запрацював ефективно, були ухвалені два важливі документи – у другому читанні схвалено законопроєкт №9261, що повертає ВРП можливість здійснювати дисциплінарні провадження щодо суддів, і за основу проголосовано законопроєкт №9483-2, який передбачає відкритий конкурс на посади дисциплінарних інспекторів.
Згадайте новину: Поліграф для Верховного Суду це занадто – голова ВС Кравченко
«Раніше Вища рада правосуддя сама добирала дисциплінарних інспекторів, які проводять первісний розгляд скарг на суддів за вчинені порушення і готують рішення за цими скаргами. Тепер же закон пропонує, що цих людей набиратимуть через відкритий конкурс із залученням представників міжнародних організацій, із якими ми співпрацюємо в галузях боротьби з корупцією, верховенства права. Таким чином, на відповідні посади будуть приходити спеціалісти, до репутації яких немає жодних питань, нема питань до їхньої доброчесності та професійних навичок», - зазначив політик.
Він висловив сподівання, що після ухвалення у другому читанні законопроєкту №9483-2, ВРП повноцінно запрацює й розбере накопичені скарги, надаватиме відповіді та притягуватиме до відповідальності тих суддів, які порушили закон.
Згадайте новину: Новий стандарт правосуддя: суди штрафуватимуть адвокатів за наполегливість?
За словами парламентарія, до самої Вищої ради правосуддя часто виникали запитання, адже за одним суддею могли скаргу розглянути за декілька місяців, а стосовно інших не розглядали роками.
«Усередині ВРП були списки недоторканих, а це неприпустимо. Кожен, хто припускатиметься у своїй діяльності порушень, буде притягнений до відповідальності. Тому законопроєктом ми також встановлюємо терміни розгляду скарг – усі вони розглядатимуться упродовж декількох місяців і будуть відповіді, навіть звільнення», - сказав парламентарій.