Главная Блог Консультации от юристов Три кроки для реєстрації Громадського об'єднання та вимоги нового ЗУ "Про громадські об'єднання" та Податкового Кодексу України до установчих документів громадських об'єднань

Три кроки для реєстрації Громадського об'єднання та вимоги нового ЗУ "Про громадські об'єднання" та Податкового Кодексу України до установчих документів громадських об'єднань

05.04.2017
Просмотров : 11233

Громадськими організаціями за законодавством України є об'єднання громадян, яке створюється для спільної реалізації спільних інтересів (культурних, економічних, вікових, гендерних, регіональних, релігійних, професійних, соціальних тощо).

В реаліях сьогодення, та за умови прийняття в 2013 році нової редакції ЗУ «Про громадські об’єднання» слід зауважити на запровадженні 2 різновидів Громадських об’єднань: громадських організацій та громадських спілок. Відмінність цих двох форм громадських об’єднань полягає в якісному складі учасників таких громадських об’єднань, тобто учасниками та засновниками Громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 18 років, а молодіжної та дитячої громадської організації - 14 років, а громадської спілки можуть бути юридичні особи приватного права, у тому числі громадські об'єднання зі статусом юридичної особи. Засновниками громадської спілки не можуть бути політичні партії, а також юридичні особи, щодо яких прийнято рішення щодо їх припинення або які перебувають у процесі припинення.

Запровадження такої градації спричинило ряд непорозумінь у правовідносинах вже існуючих Громадських об’єднань які в своєму складі учасників вже мають юридичних осіб і за змістом своєї організаційної форми є Громадськими спілками. Однак, ЗУ «Про громадські об’єднання» не передбачає процедури внесення змін відносно організаційно правової форми їх діяльності.

Тому, в світлі ЗУ «Про громадські об’єднання» слід зупинитися на питаннях реєстрації за чинним законом новостворених Громадських об’єднань.

Крок №1. Проведення загальних зборів та затвердження статуту.

Утворення громадського об'єднання здійснюється на установчих зборах його засновників та оформлюється протоколом.

Протокол установчих зборів громадського об'єднання має містити відомості про:

1) дату та місце проведення установчих зборів;

2) осіб, які брали участь в установчих зборах (відповідно до частини одинадцятої цієї статті);

3) рішення про утворення громадського об'єднання із зазначенням мети (цілей) його діяльності;

4) рішення про визначення найменування та за наявності - скороченого найменування громадського об'єднання;

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст