Вища кваліфікаційна комісія вирішила, що Оксана Мирошниченко не має працювати суддею. Вона під час Революції Гідності засуджувала протестувальників й приховувала це в своїй декларації доброчесності. Під час проходження співбесіди з ВККС вона виправдовувала свої дії тим, що була «молода й недосвідчена». Суддю зарахували до Вільшанського районного суду Кіровоградської області, а наступного дня вона подала заяву на переведення у Київ. Служительці Феміди дали гарну характеристику за день роботи в суді.
Про це повідомляє «Слідство.Інфо».
Під час Революції Гідності влада намагалася зупинити мирні протести як за допомогою силовиків, так і судової системи. Наприклад, судді позбавляли права водити автомобіль учасників поїздки до резиденції президента-втікача Віктора Януковича в Межигір’ї, нібито за те, що протестувальники не зупинялися на вимогу поліцейських. За інформацією проєкту «Судді Майдану», майже усі винесені тоді подібні рішення ґрунтувалися на підроблених документах.
Оксана Мирошниченко є однією з так званих «суддів Майдану», бо позбавляла права водити автомобілем п’ятьох протестувальників поки була суддею Голосіївського районного суду міста Києва. Вона стверджує, що не знала, що судить саме майданівців. Після Революції Гідності суддя звільнила від адміністративної відповідальності засуджених протестувальників, відповідно до прийнятого тоді Закону «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України».
Читайте статтю: «Революція гідності»: що сталося з суддями Майдану через 10 років
ВККС поцікавилась, чому Мирошниченко скасувала свої постанови, якщо вважає, що не судила саме протестувальників. Суддя не змогла пояснити свої дії, хоча визнала, що мала якісніше дослідити обставини справи перед винесенням рішення.
Мирошниченко каже, що тоді була молодою суддею (їй було 25 років) і це могло вплинути на її рішення: «На той момент я мала суддівського досвіду менше пів року. Плюс по віку я не надто зріла була на той момент. Дійсно, відсутність життєвого досвіду, життєвої мудрості, суддівського досвіду — це все у сукупності вплинуло… Зараз я вчинила б по-іншому».
У спеціальній декларації доброчесності судді мають вказувати, зокрема, чи не засуджували вони протестувальників під час Майдану. Мирошниченко заповнювала цю декларацію вже після того, як скасувала свої постанови й вже точно знала, що судила протестувальників. Суддя збрехала у цій декларації й визнала це під час співбесіди з ВККС.
Перед тим, як потрапити до Голосіївського районного суду у місті Київ, Мирошниченко працювала у Вільшанському районного суду Кіровоградської області. І цей епізод зацікавив членів ВККС, бо суддя там пропрацювала лише декілька місяців, після чого перевелась у Київ.
Згадайте новину: Олена Лісовська судила учасників Майдану і не декларувала майно. За це буде щорічно отримувати мільйон гривень від держави.
Мирошниченко спочатку не могла пояснити, чому взагалі обрала Вільшанський районний суд: «Просто так потрапила туди». Потім сказала, що хотіла працювати у Голосіївському районному суді міста Київ, але пішла у Вільшанський районний суд, бо одразу не могла потрапити на роботу туди, куди хотіла.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.