Главная Блог Новости Цікаве додаткове покарання. Школяру, який підпалив машину військового, заборонили користуватися Telegram

Цікаве додаткове покарання. Школяру, який підпалив машину військового, заборонили користуватися Telegram

20.12.2024
Просмотров : 493

Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області визнав неповнолітнього винним у перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 16 грудня.

18 серпня 2024 року на стоянці хлопець, маючи пляшку з бензином, підпалив автомобіль військовослужбовця. Як наслідок відновлення автомобіля стало економічно недоцільним. Збитки власника оцінюються у близько 80 тис.грн.

У судовому засіданні обвинувачений розповів, що в Telegram йому написала невідома людина і запропонувала за 2000 доларів США підпалили автомобіля кольору хакі.

Згадайте новину: За підпал машини 3 роки позбавлення волі. Але чи є це покарання співмірним? (Приморський райсуд м. Одеси у справі № 522/18766/19 від 02.12.2021)

Хлопець мешкав у селі Ізмаїльського району і приїхав до райцентру, щоб підпалити машину за наданим йому описом. Він довго шукав підходяще авто, але не міг знайти, тоді йому пообіцяли 2500 доларів. Наприкінці дня він нарешті знайшов авто і потім ще довго чекав слушного моменту. Приблизно о 22 годині облив авто бензином та підпалив. Зняв це на відео та скинув куратору, після чого поїхав додому. Але гроші йому так і не заплатили, сказавши, що відео неналежної якості. Через три дні палія затримали. На той час йому було 16 років.

У суді юнак запевняв, що тоді не усвідомлював серйозності свого вчинку, на теперішній час, перебуваючи у слідчому ізоляторі, він зрозумів, що зробив велику помилку. Тому запевняє, що вже зробив висновки для себе. Крім того, за станом здоровʼя, нібито, не може перебувати під вартою.

За матеріалами справи, палій є учнем 11 класу сільської школи.

Ухвалюючи вирок, суд пояснив, що дії обвинуваченого реально не могли створити істотних перешкод для ЗСУ з огляду на підпал лише одного автомобіля і то не на передовій військового зіткнення. Крім того, вжиті заходи щодо добровільного відшкодування завданого збитку, а також перерахована допомога ЗСУ. Вважається, що підпалювач не керувався ідеями, направленими проти України і на підтримку ворога, а діяв виключно з корисливих мотивів, будучи неповнолітнім, у віці 16 років при не до кінця сформованій психологічній стійкості та без достатнього життєвого досвіду, попавши під психологічний вплив інших осіб. Призначення реального покарання у виді позбавлення волі неповнолітньому обвинуваченому в цьому випадку, на думку суду, призвело б до подвійної втрати: окрім шкоди від злочину, також і викривлення долі молодої особи, як члена молодого покоління та майбутнього України.

Згадайте новину: І все ж таки справи про підпал автомобілів іноді доходять до суду (Личаківський райсуд м. Львова від 08.09.2021 у справі № 463/5458/16-к)

Обставинами, що помʼякшують покарання, є щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, добровільне відшкодування збитку та скоєння злочину неповнолітнім. За місцем проживання та навчання юнак характеризується позитивно, також суд бере до уваги відомості про незадовільний стан здоровʼя.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст