Главная Блог Новости Прокурор Віктор Пізняк втратить посаду, тому що заявив копу, що не працює і начебто тверезий

Прокурор Віктор Пізняк втратить посаду, тому що заявив копу, що не працює і начебто тверезий

22.03.2019
Автор:
Просмотров : 3947

Тверезий і безробітний

До Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів надійшла скарга на прокурора Криворізької місцевої прокуратури №3 Дніпропетровської області Віктора Пізняка. Мовляв, він відмовився пройти огляд на стан сп’яніння за допомогою алкотестера «Драгер» та у медичному закладі.

Цей факт не сподобався Прокуратурі Дніпропетровської області. Провели службове розслідування, витребували копію постанови та матеріали управління патрульної поліції й вирішили, що В.Пізняк все ж був нетверезим. У протоколі вказувались явні ознаки сп’яніння: запах з рота, розширені зіниці, що не реагують на світло, а також поведінка, яка не відповідає обстановці. Але чоловік відмовився від медичного огляду в присутності двох свідків, а в графі «місце роботи» вказав, що ніде не працює.

Поліція його направила до Криворізького психоневрологічного диспансеру. Тут прокурор став вимагати адвоката й написав відповідне клопотання. Однак поліцейські склали протокол за відсутності захисника, адже В.Пізняк не мав договору із жодним адвокатом. Згодом він пояснив, що розраховував на безоплатну правову допомогу.

Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу у вересні минулого року закрив справу через відсутність складу адміністративного правопорушення. Адже в порушника таки взяли аналізи, щоправда, через три години після інциденту. Медики не виявили слідів алкоголю, чи наркотиків, чи медичних препаратів у крові та сечі прокурора. У суді В.Пізняк знову стверджував, що ніде не працює. Постанова набрала чинності.

Службове розслідування не мало на меті з’ясувати, чи прокурор дійсно був п’яним за кермом. Необхідно було встановити факт порушення дисципліни. І його встановили. Не потрібно мати поруч адвоката для того, щоб пройти обстеження на стан алкогольного сп’яніння. У КДКП вирішили, що вимога про правову допомогу була штучною, задля уникнення процедури.

Медичне обстеження проводиться відразу після інциденту. Але В.Пізняк погодився на це лише через 3 години. Відмова від проходження такого огляду належить до дій, що ганьблять звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності. Адже особи, які здійснюють судове переслідування, є найважливішими представниками системи кримінального правосуддя й мають завжди підтримувати авторитет своєї професії.

Факт дисциплінарного проступку підтвердили записи із камер спостереження, свідки та інші матеріали службового розслідування. У КДКП дійшли висновку, що не варто змушувати прокурора приховувати свою посаду, й вирішили його звільнити.

Парадокси світогляду

В.Пізняк оскаржив рішення комісії до Вищої ради правосуддя, адже переконаний, що жодних підстав для стягнення, особливо такого суворого, не було. «Звертаю увагу, що жодного проступку я досі не вчинив. Тому мені не зрозуміло, чому, на думку КДКП, після одноразового порушення до мене слід застосувати найсуворіше покарання», — наголосив він.

Безробітним же прокурор назвався, щоб приховати свій статус. Він вважає: якщо сказав би, що працює прокурором, то все було б інакше.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст