Главная Блог Консультации от юристов Практичний та судовий досвід під час випадків розроблення двох проектів землеустрою на одну земельну ділянку

Практичний та судовий досвід під час випадків розроблення двох проектів землеустрою на одну земельну ділянку

22.01.2019
Автор: SH IV
Просмотров : 14314

Законодавством встановлено, що громадяни та юридичні особи мають змогу набути право власності та право користування земельними ділянками із земель державної та комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, або за результатом аукціону, частина перша статті 116 Земельного кодексу України.

Повноваження відповідних органів виконавчої влади щодо передачі земельних ділянок у власність або користування та порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування встановлені статтями 118,122,123 Земельного кодексу України.

Але постають питання: яка процедура отримання, що потрібно знати,чи є підводні каміння, які вирішать справу на користь запитувача?

Зауважимо таке, що як завжди є нюанс який вирішує все.

У випадках взаємодії органу та фізичної або юридичної особи – це час.

Слід зазначити, що відповідно до частини третьої статті 123 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання відповідним органом державної влади не було надано дозволу на розроблення документації із землеустрою або не надано мотивовану відмову у його наданні, то особа зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення документації із землеустрою без надання такого дозволу, про що повідомляється відповідний орган.

Наче все прозоро та зрозуміло, але…

Читайте статті: Відсутність одного чи декількох погоджень проекту землеустрою НЕ є підставою для скасування судом рішення про передачу з/д в оренду ( ВАСУ від 17 червня 2015р. у справі № К/800/68549/14)

Але на практиці виникають випадки коли на одну земельну ділянку розроблено два проекти землеустрою або коли вже земельна ділянка перебуває у власності чи користуванні, а іншою особою, не обізнаною, на цю ж земельну ділянку розроблюється проект землеустрою.

В таких випадках, більш дієвим способом захистом своїх прав, є звернення до суду.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст