Звертаючись за медичною допомогою, ми завжди сподіваємося, що потрапляємо до хорошого, кваліфікованого фахівця. Однак іноді трапляється так, що медпрацівники не допомагають, а, навпаки, завдають нам шкоди, або ми залишаємося незадоволеними якістю їхньої роботи. Коли мирним шляхом не виходить вирішити конфлікт, варто звернутися до суду.
Користуйтеся консультацією: Як обрати лікаря - покрокова інструкція
Для початку необхідно визначити причину виникнення неприємної ситуації: чи це був нещасний випадок в медицині, чи це недоліки лікувального процесу. А у зв'язку з тим, що дана категорія справ є досить непростою, це питання заслуговує на окрему увагу.
Взагалі, законом не передбачено будь-яких обмежень громадянам для їхнього звернення до суду, в тому числі і з позовною заявою на лікарів: правила для всіх однакові (згідно зі статтею 55 Конституції України).
Користуйтеся консультацією: Як самостійно підготувати позовну заяву
Відомо, що найважливішим елементом кожної справи, яка розглядається в суді, є доказ провини опонента. До таких доказів відносяться будь-які відомості, що стосуються даної справи та підтверджують позицію позивача, а також причинно-наслідковий зв'язок між результатами неякісної медичної допомоги та шкодою, завданою здоров'ю. Це можуть бути певні документи, включаючи висновки експертів, фахівців, а також покази свідків.
Як необхідно діяти при зверненні до суду, коли заподіяна шкода здоров'ю:
1. Зібрати всю наявну інформацію: висновки (консультації) фахівців, історії хвороби, різні виписки і довідки. Якщо який-небудь орган відмовляє у видачі необхідної документації - можна запросити її через суд, написавши відповідне клопотання.
2. У тому випадку, якщо Ваше лікування має відношення до медичного страхування, потрібно завітати до компанії-страховика, і вона має організувати безкоштовне проведення досудової експертизи.
3. Звернутися з заявою до органів управління охорони здоров'я з проханням про розгляд цього випадку на спеціальній лікарській комісії.
4. Спробувати врегулювати суперечку в досудовому порядку, звернувшись з претензією до керівника медичного закладу, працівник якого заподіяв шкоду.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.