Главная Блог Аналитические статьи Статьи Новели сімейного законодавства 2018: Новела №2 Право дітей на виділ у натурі майна, що є у спільній сумісній власності батьків і дітей

Новели сімейного законодавства 2018: Новела №2 Право дітей на виділ у натурі майна, що є у спільній сумісній власності батьків і дітей

04.09.2018
Автор: GARO LAW OFFICE
Просмотров : 7212

28.07.2018 року опубліковано Закон України №2475-VIII від 03.07.2018 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», який з 28.08.2018 року набув чинності.

ЮРИДИЧНА ФІРМА “ГАРО ТА ПАРТНЕРИ” підготували роз’яснення запропонованої Законом України № 2475-VIII від 03.07.2018 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання»нової редакції ч. 2 ст. 175 Сімейного Кодексу України.

Резюме:

Таким чином, ч.2 ст. 175 Сімейного Кодексу України дублює положення ст. 370 і 364 Цивільного Кодексу України, але містить відповідні коригування щодо спільної сумісної власності батьків і дітей. Тобто, ч. 2 ст. 175 СК України є спеціальною нормою, яка регулює порядок виділу у натурі майна, що є у спільній сумісній власності батьків і дітей.

Водночас ч.2 ст. 175 СК України є спірною нормою, оскільки виникають багато спірних запитань:

  1. Оскількивідповідно до ст. 31 ЦК України: фізична особа, яка не досягла чотирнадцяти років (малолітня особа), має право самостійно вчиняти дрібні побутові правочини (правочин вважається дрібним побутовим, якщо він задовольняє побутові потреби особи, відповідає її фізичному, духовному чи соціальному розвитку та стосується предмета, який має невисоку вартість). Тому виділ у натурі майна не є дрібним побутовимправочином. Звідси питання: як малолітня особа може брати участь у виділі майна у натурі, якщо вона не має права вчиняти такий правочин? Хто може вчиняти такі дії від її імені? Чиянеобхідна згодана вчинення такого правочину за участі малолітньої особи?
  2. Як малолітня особа може одержати грошову або іншу матеріальну компенсацію вартості її частки, якщо вона ще не має права розпоряджатися коштами? Чия згода необхідна малолітній особі на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості її частки, якщо такий виділ майна в натурі неможливий?
  3. Оскільки відповідно до ст. 32 ЦК України: на вчинення неповнолітньою особою (фізичної особи у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років) правочину щодо транспортних засобів або нерухомого майна повинна бути письмова нотаріально посвідчена згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника і дозвіл органу опіки та піклування.Неповнолітня особа може розпоряджатися грошовими коштами, що внесені повністю або частково іншими особами у фінансову установу на її ім'я, за згодою органу опіки та піклування та батьків (усиновлювачів) або піклувальника.Згода на вчинення неповнолітньою особою правочину має бути одержана від батьків (усиновлювачів) або піклувальника та органу опіки та піклування відповідно до закону. Звідси питання: як неповнолітня особа може брати участь у виділі майна у натурі, якщо вона має права вчиняти такий правочин лише за письмовою нотаріальною посвідченою згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальника і дозволом органу опіки та піклування?
  4. Чия згода необхідна неповнолітній особі на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості її частки, якщо такий виділ майна в натурі неможливий?

Підготувалианаліз новел:

Гаро Ганна Олександрівна, керуючий партнер ЮФ «ГАРО ТА ПАРТНЕРИ»; кращий адвокат у сфері

сімейного права у 2017 році; сімейний медіатор;

Яцюк Христина Володимирівна, помічник адвоката Гаро Г.О.

ЮРИДИЧНА ФІРМА “ГАРО ТА ПАРТНЕРИ” спеціалізується на сімейних справах, а тому фахово та оперативно надастьправовудопомогу у психологічноскладнійкатегоріїсімейних справ www.garopartners.com.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст