Главная Блог Консультации от юристов Небезпека дитячих розважальних центрів. Що робити, якщо дитина отримала травму під час перебування у розважальному центрі.

Небезпека дитячих розважальних центрів. Що робити, якщо дитина отримала травму під час перебування у розважальному центрі.

Батути, лабіринти, гірки та каруселі завжди будуть улюбленими атрибутами дитинства усіх поколінь.

Я також на вихідних разом із дітьми ходжу на дитячі ігрові майданчики, де вони можуть пострибати і полазити на смузі перешкод, покупатись у басейні з кульками, покататись на каруселях. Мій син Назар найбільше любить кататись на дитячих машинках, а донька Діана — гратись у лабіринтах. І я, як відповідальний батько, ніколи не залишаю їх без нагляду. Адже наші діти — це насамперед наша відповідальність. На щастя, у моєму досвіді історій з травмами на майданчику не було. Проте, на жаль, так не в усіх.

Свій «веселий» відпочинок пригадують чимало батьків: чи то руку дитина вивихнула на гірці, чи порізала ніжку поміж кульок, чи ще гірше — отримала перелом.

Варто тільки згадати випадок у Тернополі цього літа, коли на дитину в розважальному центрі впав балон із газом, у результаті у хлопчика чотири переломи. В одному з розважальних центрів Києва дитина порізала ніжку об побиту плитку на підлозі, а підліток розсік голову об гострий кут атракціону.

Не в кожній ситуації можна домогтися компенсації від закладу. Якщо причиною травми була технічна несправність конструкції, є шанс на відшкодування як моральної, так і матеріальної шкоди.

Що робити у такому випадку?

Факт неякісного надання розважальних послуг у дитячому центрі, що призвів до травмування, варто зафіксувати у Книзі скарг (відгуків) та сфотографувати свою заяву, написати скаргу на ім’я адміністрації, в Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів (01001, м. Київ, вул. Б. Грінченка, 1). При цьому завжди потрібно зберігати квитанції, видані продавцем при купівлі послуги, адже це доказ укладення договору про надання послуг.

Права своїх дітей батьки можуть захищати, викликавши поліцію та написавши відповідні заяви про вчинення кримінального чи адміністративного правопорушення.

Окрім цього, батьки мають право на звернення до суду з позовною заявою про захист прав споживачів, про відшкодування шкоди з вимогою відшкодувати завдану шкоду, зокрема і моральну.

Також зауважу, що у більшості таких центрів у доступному для відвідувачів місці зазначені правила поведінки та безпеки в ігровому центрі.

Тож, необхідно дізнатись про умови надання потрібної вам послуги (розваги), що діють у конкретному торговельно-розважальному центрі, та детально ознайомитись з ними.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст