Главная Блог Консультации от юристов Не хочете йти на роботу через неприязне ставлення чи утиски колег? Можливо до Вас застосовують мобінг?

Не хочете йти на роботу через неприязне ставлення чи утиски колег? Можливо до Вас застосовують мобінг?

11.03.2019
Просмотров : 6711

В Україні таке поняття як “мобіг” почали вживати не так давно, водночас у світі ним користуються з 70-х років ХХ століття. І розуміється ж під мобінгом - утиск зі сторони колег, що може проявлятися у різних формах психологічного тиску. Українське ж законодавство визнає утиск однією із форм дискримінації і не лише забороняє будь-які його прояви, але і визначає цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність за це.

Однак, назвемо ми це мобінг чи утиск, по суті це не допоможе вирішити конфлікт, що призвів до також поведінки серед колег.

Поширення цього явища в Україні обумовлене значною кількістю факторів: від політичних до соціальних. Чинне законодавство визначає звернення до суду як основний інструмент захисту від утисків та інших форм дискримінації. Однак, судова практика не є достатньо ефективною та не вирішує питання викорінення такого явища. Проблема утисків (мобінгу) набуває все більшого розповсюдження. В свою чергу, міжнародна практика вказує на те, що одним із ефективних та швидких способів зменшити рівень конфліктів на робочому місці, а також, як інструмент запобігання утиску (мобінгу), може стати медіація, що спрямована на примирення сторін та виявлення прихованих причин появи мобінгу в колективі.

Користуйтеся консультацією: Сімейні спори, медіація як альтернатива судовому провадженню

Чому виникає утиск (мобінг) на робочому місці?

Підстави виникнення утиску (мобінгу) можуть бути різні: соціальні, виробничі чи особистісні. Як приклад можна назвати і такі:

- бажання помсти

- жадібність до влади

- особисте несприйняття людини

- заздрість

- страхи

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст