Продовжуємо публікації запитів наших клієнтів та відповіді на них:
Запит:
Є задум змінити власників в компанії-резидента з фізичної особи на юридичну особу-нерезидента (юридична особа зареєстрована в Німеччині). На сьогоднішній день, кінцеві бенефіціари обох компаній - українські громадяни (з постійним місцем проживання у Німеччині). Подальша робота української компанії буде пов'язана з імпортом товарів через цю ж німецьку компанію.
1. Які можливі наслідками можуть виникнути при такому механізмі роботи?
2. Звітності по ТЦУ тоді вже не уникнути?
3. Чи є можливість виплачувати дивіденди з української компанії - німецькій компанії у валюті?
Відповіді:
1. Основна проблема, з якою Ви в такому разі можете зіткнутися незалежно від обсягу доходу української ТОВ - це підвищення ризику коригування митної вартості через обставини пов'язаності продавця та покупця товару.
Відповідно до ч. 16 ст. 58 Митного кодексу України для цілей цього Кодексу особи вважаються пов’язаними між собою у випадках, зазначених у статті 15 Угоди про застосування статті VII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року (далі - Угода)
Згідно з положеннями п. 4 ст. 15 Угоди особи вважаються пов'язаними між собою, тільки якщо:
a) вони є службовцями або директорами підприємств один в одного;
b) вони юридично визнані партнерами по бізнесу;
c) вони є роботодавцем і працівником;
d) будь-яка особа безпосередньо чи опосередковано володіє, контролює або утримує 5 чи більше відсотків випущених акцій, що дають право голосу, або акцій обох з них;
e) один з них безпосередньо або опосередковано контролює іншого;
f) обидва безпосередньо або опосередковано контролюються третьою особою;
g) разом вони безпосередньо або опосередковано контролюють третю особу;
h) вони є членами однієї й тієї самої сім'ї.
При цьому згідно з приміткою до пп. "е" п. 4 ст. 15 цієї Угоди для цілей цієї Угоди одна особа вважатиметься такою, що контролює іншу, якщо перша юридично або практично може застосовувати обмеження до останньої або керувати нею.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.