Главная Блог Новости "Газпром" виграв арбітраж у Стокгольмі з приводу оплати за газ у рублях у фінського газового оператора

"Газпром" виграв арбітраж у Стокгольмі з приводу оплати за газ у рублях у фінського газового оператора

17.11.2022
Просмотров : 1793

На дев’ятому місяці повномасштабного російського вторгнення в Україну арбітражний суд у Стокгольмі зобов’язав фінського газового оператора Gasum виплатити «Газпрому» 300 млн євро з відсотками.

Про це повідомляє польське видання Energia.rp.pl, уточнюючи при цьому, що фіни були покарані за відмову платити в рублях, тому тепер «Газпром» подасть до суду на інших своїх клієнтів в ЄС, які також відмовилися платити.

Шведський арбітраж визнав правовірним указ президента країни-агресора Володимира Путіна про переведення платежів за газ в рублі. Суд зобов’язав фінську компанію Gasum виплатити борг ТОВ «Газпром експорт» у розмірі понад 300 млн євро за постачання газу у зв’язку з невиконанням зобов’язання «бери або плати». Суд також постановив виплатити відсотки за прострочення платежу.

Таким чином, трибунал підтвердив правомірність призупинення поставок природного газу у разі несплати покупцем у рублях відповідно до Указу Президента РФ від 31 березня 2022 року.

Арбітраж також постановив, що сторони зобов’язані продовжити переговори щодо Угоди про врегулювання подальших поставок газу.

Як пише видання, після цього вердикту «Газпром», скоріш за все, подасть до суду на інших клієнтів з ЄС, які також відмовилися платити в рублях. Своєю чергою, і Gasum, і інші компанії заявили, що подадуть до суду на «Газпром» за припинення поставок, попри чинні контракти.

Gasum повідомила, що арбітражний суд у Фінляндії дозволив компанії не платити в рублях за контрактом з «Газпром експортом».

Вспомните новость: "Нафтогаз" не відкличе арбітраж проти "Газпрому" попри погрози припинити транзит – Вітренко

Вимога «Газпрому»:

21 травня 2022 року «Газпром» призупинив експорт газу до Фінляндії, оскільки Гельсінкі відмовився виконати вимогу росії про оплату газу в рублях.

Фіни, як і інші країни, включаючи Польщу, розцінили таку вимогу як порушення контрактів, які передбачають оплату в доларах або євро. Російські рублі в контрактах не згадуються.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст