Главная Блог Новости «Было бы замечательно, если по одной цели в день уничтожали, заодно и народ попугать». На Харківщині студента-корегувальника увʼязнили на 5,5 років

«Было бы замечательно, если по одной цели в день уничтожали, заодно и народ попугать». На Харківщині студента-корегувальника увʼязнили на 5,5 років

16.08.2023
Просмотров : 848

Красноградський районний суд Харківської області визнав чоловіка винним у поширенні інформації про розташування українських військових в умовах воєнного стану.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 9 серпня.

Обвинувачений – мешканець міста Красноград, студент 2-го курсу Харківського національного університету радіоелектроніки, офіційно не працює і раніше не судимий,

Із кінця червня до 5 жовтня минулого року він відправляв повідомлення у Viber і Telegram з інформацією про розташування військовослужбовців ЗСУ та переміщення та рух військової техніки на території міста Красноград Харківської області. Зі змісту переписки вбачається, що його співрозмовником була особа, повʼязана з ворожою армією.

Наприклад, уночі 28 червня 2022 року обвинувачений повідомив, що повз залізничну станцію міста прослідує потяг з військовою технікою, а саме з гаубицями, а також, що цей поїзд зробить зупинку на залізничній станції у вказаний час.

Молодого чоловіка затримали працівники СБУ, коли він фотографував військомат. У нього вилучили телефон і знайшли переписку, в якій незнайомець дав йому завдання зняти фото і відео Красноградського військомату, термін виконання завдання — протягом 1-2 годин.

Згадайте новину: 73-річного митрополита Тульчинського УПЦ МП Іонафана посадили на 5 років

У судовому засіданні хлопець вину визнав частково, але переконував присутніх, що має проукраїнську позицію, говорив, що від початку повномасштабного вторгнення РФ допомагав та «донатив» Збройним силам України.

У Telegram-бот він зайшов для «обміну інформацією» і саме для цього написав, що повз залізничну станцію міста прослідує потяг з військовою технікою. У подальшому пересилав геолокацію та координати розташування деяких обʼєктів в місті — нафтобази, Красноградської РДА, ліцею, технікуму та ін., де начебто розташовуються ЗСУ. Обвинувачений намагався переконати суд, що насправді такою інформацією не володів, а просто вигадував її, тому що біля цих обʼєктів особисто не був. З якою метою надавав таку інформацію, пояснити не може.

Обвинувачений не заперечував, що вилучений телефон його і переписку, досліджену в судовому засіданні, вів він. На той час він нібито навіть не усвідомлював, що передана ним інформація взагалі може зашкодити нашій державі.

Однак командир військової частини офіційно підтвердив, що за координтами, які обвинувачений нібито вигадував, знаходились особовий склад і військова техніка. Вся надіслана чоловіком інформація виявилась правдивою.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст