Главная Блог Новости Автомобільна мобілізація: якщо не оновили дані про ТЗ, то з 21 червня 2024 року штраф

Автомобільна мобілізація: якщо не оновили дані про ТЗ, то з 21 червня 2024 року штраф

23.06.2024
Просмотров : 6721

В Україні з лютого 2022 року триває воєнний стан та загальна мобілізація. З минулого місяця додатково встановили правила, що стосуються приватних машин, їхніх власників та водіїв.

Раніше вже існувала процедура вилучення автомобілів у громадян, підприємств та організацій, описана в законі “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Тепер законодавці додали до цього закону нові уточнення.

Раніше дані про зареєстровані транспортні засоби надавав МВС щоквартально. Тепер транспортні підприємства мають робити це самі двічі на рік – 20 червня і 20 грудня. Вони повинні повідомляти військкоматам про наявні автомобілі, спецтехніку та їхніх водіїв.

Згідно з новими правилами, місцеві адміністрації можуть вирішувати, чи потрібно використовувати транспорт для армії, базуючись на планах Генерального штабу. Тепер машини та техніку, які зареєстровані, не можна продавати, дарувати, вивозити за кордон або навіть в інші регіони. Проте, у травні депутати заборонили забирати машини, які є єдиним джерелом доходу для громадян, належать людям з інвалідністю I і II групи, а також батькам дітей з інвалідністю.

Якщо у людини є лише одна машина, її не можуть мобілізувати. Також не підлягають мобілізації машини і техніка дипломатичних установ, представників інших країн і міжнародних організацій, іноземців і осіб без громадянства, банків державного сектора і підприємств, які мають велике значення для суспільства.

Мобілізація транспорту проводиться працівниками військкоматів за наказом місцевої влади. Цей процес включає складання документа про прийом передачі з оцінкою технічного стану і вартості автомобіля. Власник отримує копію цього документа і може повернути свій транспорт після завершення воєнного стану. Якщо авто було пошкоджено або знищено, власнику повинні виплатити компенсацію.

Важливо: Оновити дані про транспортний засіб потрібно вперше до 20 червня, вдруге – до 20 грудня. За порушення цього правила власника буде очікувати покарання у вигляді штрафу від 34 000 до 59 500 гривень (ч. 3 ст. 210-1 КпАП).

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст