Главная Блог Консультации от юристов Автоматична фіксація ПДР. Чи правомірно накладати штраф на керівника компанії і як з цим боротись?

Автоматична фіксація ПДР. Чи правомірно накладати штраф на керівника компанії і як з цим боротись?

25.01.2023
Просмотров : 6228

Давненько працює система автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху. Однак, не всі ще повністю пристосувались до таких змін.

Наприклад, часто буває, що до керівників компаній, які мають у власності легкові автомобілі або інші транспортні засоби «приходять» штрафи за порушення Правил дорожнього руху (надалі – ПДР), хоча фактично за кермом перебували водії компаній. І постанови «виписані» не на ім’я компанії, а напряму на керівників таких юридичних осіб.

Чи правомірно це, і як вийти з такої ситуації, а також як діяти у разі неправомірного відкриття виконавчого провадження за такою постановою?

Чи правомірне накладення штрафу за порушення ПДР, що зафіксоване в автоматичному режимі на керівника, якщо автомобіль зареєстрований на юридичну особу?

Одразу зазначимо, що може бути правомірним. Оскільки на відміну від цивільно-правової або фінансової відповідальності, суб’єктом адміністративної відповідальності завжди є фізичні особи.

Навіть якщо у адміністративному правопорушенні задіяна юридична особа або, як у вищенаведеній ситуації, власником авто є компанія, то адміністративну відповідальність будуть нести її керівник або належний користувач транспортного засобу, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі по тексту – КУпАП) відповідно до ч. 1 ст. 142 КУпАП адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, несе відповідальна особа – фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів (надалі – Реєстр) внесено відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу – належний користувач транспортного засобу.

Тобто, виходячи з вищенаведеної норми, керівник компанії буде нести адміністративну відповідальність за порушення ПДР, навіть, якщо фактично за кермом перебував не він, а працівник юридичної особи.

Як діяти у разі відкриття виконавчого провадження за постановою, що була сплачена?

Іноді бувають випадки, коли Державна виконавча служба відкриває виконавче провадження, навіть якщо штраф за постановою поліції був сплачений.

У такому випадку слід зазначити, що добровільне виконання постанови про накладення штрафу виключає її примусове виконання.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст