Головна Блог ... Новини Справи щодо оскарження дій виконавця неучасником виконавчого провадження належать до юрисдикції адміністративних судів Справи щодо оскарження дій виконавця неучасником в...

Справи щодо оскарження дій виконавця неучасником виконавчого провадження належать до юрисдикції адміністративних судів

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 0

  • 0

  • 2478

Відключити рекламу
Справи щодо оскарження дій виконавця неучасником виконавчого провадження належать до юрисдикції адміністративних судів - tn1_spravi_shchodo_oskargennya_diy_vikonavtsya_neuchasnikom_vikonavchogo_provadgennya_nalegat_do_yurisdiktsii_administrativnih_sudiv_5cdbb8a224260.png

Публічне акціонерне товариство, яке не є стороною виконавчого провадження, звернулося до адміністративного суду з позовом про визнання недійсною і скасування вимоги приватного виконавця.

Відмовляючи у відкритті провадження в адміністративній справі, окружний адміністративний суд, з висновком якого погодився суд апеляційної інстанції, керувався тим, що спірні правовідносини виникли під час виконання рішення господарського суду, і тому цей спір підлягає розгляду в порядку господарського судочинства тим судом, який видав виконавчий документ (наказ).

Однак Велика Палата Верховного Суду визнала такі висновки судів попередніх інстанцій помилковими, оскільки ПАТ не є стороною виконавчого провадження і не наділене процесуальним правом щодо оскарження вимоги приватного виконавця в порядку ст. 339 Господарського процесуального кодексу України.

Згадайте новину: Якщо особі призначено пенсію по втраті годувальника, вона не втрачає право на пенсію за віком і не повинна сплачувати єдиний внесок – ВП ВС

При цьому згідно із ч. 1 ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

З огляду зазначене Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Із повним текстом постанови ВП ВС від 27 березня 2019 року у справі № 823/359/18 (провадження № 11-1470апп18) можна ознайомитися за посиланням – http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/81574010.

Джерело: Судова влада України

Згадайте новину: Штатний розпис державної установи та документи, що регулюють режим її роботи, є публічною інформацією – ВП ВС

  • 2478

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2478

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст