Головна Блог ... Новини Росія заманює кубинців на війну в Україні великими зарплатами та паспортами, - BBC Росія заманює кубинців на війну в Україні великими...

Росія заманює кубинців на війну в Україні великими зарплатами та паспортами, - BBC

  • 0

  • 0

  • 34

Відключити рекламу

Росія, швидше за все, вербувала громадян Куби для участі в бойових діях в Україні. Про це йдеться у дослідженні BBC. 

Відомо, що у вересні та жовтні 2023 року платформа InformNapalm опублікувала в мережі паспортні дані понад 200 кубинців, які начебто вступили до армії РФ. Таку інформацію було отримано шляхом злому електронної пошти російського офіцера військкомату в Тулі, що знаходиться на південь від Москви, повідомили на сайті. 

"Пошук у Facebook показав, що 31 з імен, згаданих в українському витоку, збігається з акаунтами, власники яких перебувають у Росії або пов'язані з російською армією. Деякі з них, наприклад, опублікували свої фотографії в російській військовій формі або в місцях з російськими дорожніми знаками чи російськими номерними знаками. Інші вказують Росію як своє поточне місце проживання", - йдеться у матеріалі.

У виданні підкреслили, що вербування іноземців для перекриття втрат РФ допомагає Кремлю уникнути ризиків, які пов'язані зі спробами примусової мобілізації серед росіян. Під час того, як РФ оголосила часткову мобілізацію у 2022 році, країну вирішили покинути сотні тисяч чоловіків. 

Водночас Росії відносно легко завербувати кубинців, адже дві країни є союзниками з часів холодної війни. Відомо, що громадянам Куби не потрібно оформлювати візу для подорожі до РФ, а також там є прямі рейси до Москви, які полегшують поїздку. 

Своєю чергою Росія пропонує кубинським чоловікам вигідні армійські контракти, які їх приваблюють, адже вони намагаються вибратися з економічної кризи, яка стає гіршою. Також Куба перебуває під санкціями США. 

"Документи, що просочилися в мережу, і повідомлення ЗМІ свідчать, що кубинським чоловікам пропонують щомісячні виплати в районі 2000 доларів (1600 фунтів стерлінгів) на місяць - величезну суму для Куби, де середня місячна заробітна плата становить менше як 25 доларів (20 фунтів стерлінгів). Обіцянка російського громадянства також може спокусити деяких кубинців", - додають в BBC.

Журналісти нагадали, що від початку повномасштабного вторгнення в Україні Росія проводить дії, які значно полегшують іноземцям отримання російського громадянства після служби в армії. Також BBC бачила дописи в соцмережах, які говорять про те, що деякі кубинські солдати отримали паспорти РФ за кілька місяців після того, як вони записалися на службу. 

Відомо, що завдяки російському паспорту можна подорожувати без віз до 117 країн світу, в той час, як громадяни Куби обмежені 61 країною. 

"Місцеве ЗМІ в підмосковній Рязані підтвердило, що кубинці вступають до лав російської армії. Кубинці хотіли "допомогти нашій країні досягти цілей спеціальної військової операції", повідомило видання, додавши, що "деякі з них хотіли б стати російськими громадянами в майбутньому". Але знайти перевірену оцінку кількості кубинців, які вступили до російських лав, складно", - наголосили у публікації.

Водночас дипломатичний представник України в Латинській Америці та Карибському басейні Руслан Спірін в інтерв'ю Wall Street Journal розповів, що така цифра складає 400 людей. Проте один з кубинських офіцерів у Росії Лазаро Гонсалес зазначив для антиурядової радіостанції у вигнанні, що під його командування служать 90 кубинців. 

Він додав, що вони, ймовірно, будуть розміщені в уже окупованих частинах східної України, а не на передовій. 

"Оскільки російська армія окупує території в Україні, ми, кубинці, підтримуємо армію в тих містах і районах, які окуповані, ось і все", - зауважив пан Гонсалес в інтерв'ю радіостанції, яка знаходиться в Маямі.

Також у виданні розповіли, як минулого року відомий кубинський блогер розповів історію двох 19-річних громадян Куби, які запевняли, що їм пропонували роботу на будівництві в РФ, проте замість цього відправили на лінію фронту в Україні. 

Такий випадок показує досвід й інших іноземців, які повідомили BBC, що їх заманили до РФ, обіцяючи вищі зарплати, проте вони опинилися на фронті. Водночас влада Куби зробила суперечливі заяви щодо участі своїх громадян у війні в Україні. 

"Після шквалу повідомлень у вересні 2023 року про кубинців, які воюють в Україні, влада Гавани заявила, що заарештувала 17 осіб, причетних до їхнього вербування. Однак незабаром після цього посол Куби в Росії Хуліо Антоніо Гармендія Пенья заявив, що його уряд не має нічого проти кубинців, які хочуть "просто підписати контракт і легально взяти участь у цій операції на боці російської армії"", - зауважили в BBC.

Проте вже за декілька годин міністр закордонних справ Бруно Родрігес Паррілья сказав, що Гавана виступає проти "участі кубинських громадян у будь-яких конфліктах".

Своєю чергою в Україні повідомили, що за останні місяці кількість іноземних бойовиків збільшилась, а також кількість іноземців серед військових, які ЗСУ захопили в полон на фронті.

Речник українського агентства у справах військовополонених Петро Яценко розповів для BBC, що багато з таких бойовиків походять з країн, які мають низький рівень доходу, а саме з Куби, Індії, Непалу, а також з країн Африки та Центральної Азії.

"Щотижня ми захоплюємо до п'яти військовополонених з інших країн на лінії фронту", - запевнив він.

За його словами, їхні вміння були на низькому рівні, тому це означає, що тривалість їхнього життя на фронті становила не дні, а години. 

Читайте також: Окупанти намагаються закріпитися біля Стельмахівки, ситуація патова, - DeepState Спланована стратегія: Світан пояснив, чому росіяни тероризують Одесу і Харків Нові удари ЗСУ та атаки росіян: розкрито подробиці боїв на ВеликденьРосія вербує іноземців і в'язнів для війни в Україні: останні новини

Як писав УНІАН, окупанти, яких завербували у в'язницях російського міноборони, гинуть на війні в Україні швидшими темпами, ніж в'язні, які воювали у складі ПВК "Вагнер". Журналісти російської служби BBC дослідили понад 9 тисяч повідомлень, які підтверджують загибель цих російських ув'язнених. 

"Ми виділили з майже 9 тисяч загиблих ув’язнених групу у 1 040 осіб, у яких була відома і дата початку контракту, і дата загибелі. Ці відомості ми почерпнули з опублікованих некрологів і повідомлень родичів. 540 осіб із нашої вибірки були "вагнерівцями", а інші 500 воювали у підрозділах "Шторм"", - розповіли журналісти.

Також повідомлялось, що РФ продає на війну в Україні сирійських біженців. У цьому Росії допомагають посередники, які, переправляли біженців до Європи через Росію і Білорусь. 

"У сирійських і російських телеграм-каналах поширюють ролики з уродженцями Єгипту, Сирії, Сомалі та Індії у військовій формі, а також фото і відео російських паспортів, які їм видають. Всі паспорти сирійців були видані в Якутії", - зазначили у розслідуванні російського видання "Новая газета". 


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 34

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 34

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст