Головна Блог ... Новини Ну звичайно ... Джарти! Госпсуд Києва визнав недійсними правочини з акціями ПриватБанку Ну звичайно ... Джарти! Госпсуд Києва визнав недій...

Ну звичайно ... Джарти! Госпсуд Києва визнав недійсними правочини з акціями ПриватБанку

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 1

  • 0

  • 4505

Відключити рекламу
Ну звичайно ... Джарти! Госпсуд Києва визнав недійсними правочини з акціями ПриватБанку - tn1_705da049f8ddd7077cf07945744178c3_618407e11a824.jpg

Господарський суд Києва ухвалив рішення за справою щодо націоналізації ПриватБанку, що прямо протирічить «банківському» закону.

Про це повідомили в пресслужбі ПриватБанку.

Суддя Господарського суду Києва Джарти В.В. 1 листопада задовольнила позов ТОВ «Реватіс» до ПриватБанку, Міністерства фінансів, ФГВФО, НБУ та КМУ.

«Суд визнав недійсними договори придбання та купівлі-продажу акцій ПриватБанку (процедура bail-in) всупереч імперативним приписам “банківського” закону №590-ІХ», – зазначили в пресслужбі.

У банку повідомили, що таке рішення ухвалено всупереч нормам закону, в силу якого суд зобов'язаний був закрити провадження у справі.

«Також вказаним законом прямо визначено заборону визнання недійсними договорів укладених в процедурі виведення банку з ринку та чітко визначено єдиний можливий спосіб захисту прав осіб, які вважають, що їх права було порушено в процедурі виведення банку з ринку – відшкодування завданої шкоди у грошовій формі. ПриватБанк занепокоєний грубим ігноруванням судами прямих обов'язкових до застосування норм закону №590-ІХ», – йдеться у заяві.

Більше того, суд проігнорував приписи закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», якими чітко та недвозначно встановлено заборону витребування акцій банку, проданих інвестору – в даному випадку державі, що унеможливлює застосування наслідків недійсності таких правочинів.

При цьому закон №590-ІХ вносив зміни до ст. 5 Господарського процесуального кодексу України, які полягають у визначенні механізму, порядку та способу захисту прав колишніх учасників банківських установ, які виведені з ринку або ліквідовані.

«Метою таких змін банківського законодавства є встановлення рівноваги між приватними інтересами колишніх власників банку та суспільними інтересами у разі скасування рішення щодо виведення неплатоспроможного банку з ринку або його ліквідації у зв'язку з чим становище відповідного банку не повинно відновлюватись, а засоби правового захисту мають обмежуватись грошовою компенсацією у випадку, якщо власники банку зазнали шкоди», – йдеться у заяві.

Згадайте новину: МВФ призвал Зеленского взыскать с Коломойского деньги, которые были выведены из "ПриватБанка", - The New York Times

  • 4505

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 4505

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст