Главная Блог ... Новости Використання ШІ стає безумовною перевагою у діяльності адвоката - нариси з конференції ABA Використання ШІ стає безумовною перевагою у діяльн...

Використання ШІ стає безумовною перевагою у діяльності адвоката - нариси з конференції ABA

Отключить рекламу
Використання ШІ стає безумовною перевагою у діяльності адвоката - нариси з конференції ABA - 4dc01122a0ea76d6f5255bfe734c9123.jpeg

Цього місяця у Сан-Дієго (США) Американська асоціація юристів (American Bar Association, АВА) провела щорічну весняну конференцію на тему «Оволодіння майбутнім: революціонізація вирішення спорів у динамічному світі».

Фокус уваги був спрямований на механізми використання технологій, які необхідні для роботи, - відзначає член Комітету НААУ з питань альтернативного врегулювання спорів Вікторія Поліщук. Вона була учасником цієї міжнародної конференції, яка вважається найбільшим заходом з альтернативного врегулювання спорів (ABC) у світі.

Протягом всієї конференції провідні експерти у сфері АВС відзначали, що інструменти штучного інтелекту вже застосовуються у роботі. ШІ допомагає медіаторам у соціальних мережах, провідні інформаційно-аналітичні системи для юристів Lexis та Westlaw також використовують у своїх продуктах ШІ. UN Diplomat поставив експеримент із віртуальною реальністю, а в Китаї функціонує «розумний суд».

Дійсно, професія юриста та вирішення спорів з їхнім глибоким корінням у традиції історично підходили до нових технологій з обережністю. Однак невпинний темп технологічного прогресу вимагає постійної адаптації.

Від епохи Інтернету до появи штучного інтелекту кожна інновація була пов'язана з трьома викликами: людські помилки, зловживання з боку зловмисників і технологічні збої.

Але недавно віртуальна юридична практика та практика вирішення спорів зіткнулися з ще одним набором викликів, які пов’язані з нюансами віртуальних слухань (починаючи від технологічних навичок і закінчуючи дотриманням етикету та формальних процедур у віддаленому режимі). Віртуальні судові зали стикалися з перебоями через Zoom-кібератаки та інші цифрові порушення безпеки. У зв’язку із цим в ABA рекомендують безперервно навчатися на комплексних навчальних програмах з вивчення новітніх технологій і забезпечення етичних аспектів. Ці програми можуть включати семінари зі штучного інтелекту, етики, конфіденційності даних і правових наслідків використання новітніх технологій.

Згадайте новину: Хай спробують, а ми подивимось, - заступник голови ВС Мамалуй про використання ШІ адвокатами

Окрім того, важливим є розроблення надійних протоколів використання цифрових технологій. Тут мають бути визначені конкретні політики та процедури для використання інструментів ШІ в юридичній практиці, а саме: у яких ситуаціях можна застосовувати штучний інтелект, як приймати рішення.

Також йшлося про законодавчі реформи, які необхідні для вирішення правових та етичних питань, пов'язаних із технологіями ШІ та етичних питань, із застосуванням технологій ШІ в юридичній практиці. Зокрема, чи слід використовувати ШІ у медіації і якщо використовувати, то у якому обсязі, чи може ШІ впливати на емоційну складову, хто може використовувати ШІ: медіатори чи сторони?

Інший вектор уваги на конференції - посилення та розширення програм альтернативного вирішення спорів при судах. Зокрема, у форматі панельної дискусії обговорювалися варіанти розвитку таких програм щодо використання тільки медіації чи й інших способів вирішення спорів, а також щодо складності справ, які можуть бути вирішені за допомогою АВС.

Останні дослідження, які проводилися ABA показують, що з усіх справ лише 1,5 % фактично доходять до суду. Це означає, що 98,5 % всіх справ закриваються в якийсь момент між поданням позову і судовим розглядом. Відповідно для АВС відкривається широкий спектр справ, які можуть бути врегульовані без судового втручання. Це сімейні та бізнес-справи, спори ОСББ, спори з муніципальною владою, конфлікти в університетах, трудові спори, конфлікти з військовими.

Серед основних рекомендацій учасники конференції зазначили про необхідність розроблення, покращення програм АВС, що впроваджуються судами; забезпечення і проведення постійних тренінгів для медіаторів, адвокатів, суддів і працівників апарату суду; організацію співпраці з юридичними факультетами та громадськими організаціями, юридичними школами.

«Використання альтернативних способів вирішення спорів є надзвичайно важливим для України в умовах воєнного стану, - переконана В.Поліщук. - Станом на сьогодні в Україні правосуддя здійснюють 587 судів, 87 судів не працюють, зокрема, через активні бойові дії або розташування на тимчасово окупованих територіях. Крім того, питання використання штучного інтелекту в Україні в діяльності адвокатів теж є актуальне. Не менш важливим питанням є розвиток права та визначення правових позицій щодо імплементації штучного інтелекту у сферу правосуддя України».

Довідково. Конференція АВА є найбільшим заходом з альтернативного вирішення спорів у світі. Учасники збираються, щоб дізнатися про новітні технології та тенденції у сфері вирішення спорів, обмінятися ідеями з експертами та колегами, а також зміцнити професійні зв'язки. Конференція є місцем зустрічі лідерів у сфері вирішення спорів, медіаторів, арбітрів, омбудсменів, суддів, адвокатів і викладачів права.

Національна асоціація адвокатів України є багаторічним партнером American Bar Association (АВА), яка є одним із найбільших об’єднань юристів у світі. Американська асоціація юристів приймає до своїх лав не тільки американських юристів, а й інших країн світу. 6 лютого 2023 року Американською асоціацією юристів було прийнято Резолюцію 604 щодо використання штучного інтелекту.

Джерело: НААУ

  • 551

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 551

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст