Главная Сервисы для юристов ... Законы Про колективні угоди та договори Стаття 10. Підготовка до ведення колективних переговорів Стаття 10. Підготовка до ведення колективних перег...

Стаття 10. Підготовка до ведення колективних переговорів

Про колективні угоди та договори (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 65

    Просмотров

  • 65

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Укладенню колективної угоди та договору передують колективні переговори.

    2. Колективні переговори щодо укладення колективних угод ведуться на дво- чи тристоронній основі, колективних договорів - на двосторонній основі.

    3. Якщо на підприємстві, в установі, організації або працівниками фізичної особи, яка використовує найману працю, створено кілька первинних профспілкових організацій, вони повинні на засадах пропорційного представництва (згідно з кількістю членів, що об’єднує кожна організація) утворити для ведення переговорів з укладення колективного договору спільний представницький орган шляхом укладення відповідної угоди та письмово повідомити про це роботодавця.

    Первинна профспілкова організація, що відмовилася від участі в спільному представницькому органі, позбавляється права представляти інтереси працівників при підписанні колективного договору.

    4. У разі якщо на національному, галузевому, територіальному рівнях діє кілька репрезентативних професійних спілок, їх організацій та об’єднань, репрезентативних організацій роботодавців, їх об’єднань, кожна сторона до початку колективних переговорів утворює спільний представницький орган на відповідному рівні (у разі відсутності такого органу).

    5. Ініціатором утворення спільного представницького органу сторони може виступати будь-яке репрезентативне об’єднання або організація відповідного рівня.

    Ініціатор утворення спільного представницького органу сторони звертається з такою пропозицією до репрезентативних організацій (об’єднань) зазначеної сторони, які діють на відповідному рівні соціального діалогу згідно з реєстром сторін соціального діалогу.

    На галузевому рівні соціального діалогу ініціатор утворення спільного представницького органу сторони звертається до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері трудових відносин, для розміщення на його офіційному веб-сайті повідомлення про підготовку до колективних переговорів з укладення галузевої (міжгалузевої) угоди з метою інформування громадськості та репрезентативних суб’єктів сторін відповідного рівня.

    Об’єднання чи організація, яким запропоновано взяти участь в утворенні спільного представницького органу, повинні письмово поінформувати про своє рішення протягом 14 календарних днів з дня отримання відповідної пропозиції.

    Суб’єкти, що домовляються про утворення спільного представницького органу, до його утворення обмінюються інформацією про чисельність: для профспілок - їх членів, а для організацій та об’єднань профспілок - членів профспілок, що входять до їх складу; для організацій роботодавців та їх об’єднань - працівників, які працюють на підприємствах - членах відповідних організацій роботодавців.

    Під час укладання колективних угод зазначена інформація формується на підставі рішення органу, який підтверджує репрезентативність суб’єктів сторін соціального діалогу.

    Ненадання протягом строку, встановленого абзацом четвертим цієї частини, письмової відповіді об’єднанню чи організації, що ініціюють утворення спільного представницького органу сторони, та/або інформації, зазначеної в абзаці п’ятому цієї частини, вважається відмовою від участі у спільному представницькому органі та веденні переговорів.

    6. Репрезентативному об’єднанню або організації не може бути відмовлено в участі у спільному представницькому органі сторони на відповідному рівні як під час підготовки до ведення колективних переговорів, так і в разі письмового звернення новоутвореного суб’єкта щодо приєднання до спільного представницького органу в ході ведення колективних переговорів, крім випадків, зазначених в абзаці сьомому частини п’ятої цієї статті.

    Відмова репрезентативному об’єднанню чи організації в участі у спільному представницькому органі може бути оскаржена цим суб’єктом до суду.

    7. На відповідному рівні може бути утворений лише один спільний представницький орган відповідної сторони.

    Порядок утворення спільного представницького органу сторони, його кількісний склад, повноваження, регламент роботи визначаються цією стороною самостійно шляхом укладення відповідної угоди.

    Кількість представників кожної репрезентативної організації у спільному представницькому органі не може бути менше однієї особи та визначається пропорційно до чисельності:

    для професійних спілок, їх організацій - їх членів (на локальному рівні - із числа працівників роботодавця, з яким проводяться колективні переговори), для об’єднань професійних спілок - членів організацій цих об’єднань;

    для організацій роботодавців та їх об’єднань - працівників, які працюють на підприємствах - членах відповідних організацій роботодавців.

    8. Спільний представницький орган сторони формує пропозиції, приймає рішення, пов’язані з колективними переговорами, укладенням та здійсненням контролю за виконанням колективної угоди, договору, інформує про них іншу сторону, а також виконує інші повноваження та функції щодо представництва відповідно до законодавства, колективних угод та договорів і угоди про утворення такого органу.

    Предыдущая

    10/32

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст